Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Světová premiéra v PKF – Prague Philharmonia

Získejte vstupenky do noblesního Rudolfina, magického prostoru Českého muzea hudby a experimentálního NoD. Zažijete setkání se soudobými skladateli, dámským triem a významnými pěvci.

 
Náš přední orchestr PKF – Prague Philharmonia, založený roku 1994 světoznámým Jiřím Bělohlávkem, uvede v dubnu už tradiční „koncert s premiérou“. Zazní na něm nová skladba Jiřího Kadeřábka, který ji zkomponoval na objednávku PKF. Dílo současného i v zahraničí úspěšného tvůrce se jmenuje Duel II. Uslyšíme také dva vynikající houslisty, bratry Jana a Jakuba Fišerovy. Koncert 16. 4. začíná ve 19. 30 v Rudolfinu.

Ženským elementem bude prodchnutý komorní koncert 27. března. V Českém muzeu hudby vystoupí dámské Trio CLavio ve složení Lucia Fulka Kopsová – housle, Jana Černohouzová – klarinet a Lucie Valčová – klavír. Na programu je zajímavý mix skladeb od Mozarta po současný klezmer. Dalšími hosty v tomto zajímavém prostoru v Karmelitské ulici jsou Zemlinského kvarteto (24. 4.), které spolu se členy PKF Janem Brabcem (klarinet) a Janem Součkem (hoboj) představí tvorbu klasiků Mozarta, Beethovena a Brahmse. Koncerty začínají v 19.30.

Pořadu z cyklu Krása dneška, který dlouhodobě mapuje soudobou hudbu, pokračují v dubnu v NoD setkáním se Slavomírem Hořínkou. Jedinečnou příležitost poslechnout si komentáře autora ke svým skladbám a klást otázky můžete zažít v DOXu, s nímž PKF tento večer pořádá, 25. dubna od 19.30. Dalšími pozvanými budou Petr Wajsar (9. 5.) a Miroslav Srnka (30. 5.).

PKF zakončí sezonu v Obecním domě 11. 6. Bude to výjimečná příležitost slyšet sopranistku Kateřinu Kněžíkovou a barytonistu Lucase Meachema. Pod taktovkou svého šéfdirigenta Emmanuela Villauma uzavřeme sezonu monumentem: Brahmsovým Německým requiem.

Výherci mají možnost získat 2×2 vstupenky na 16. 4. do Rudolfina a 2×2 lístky do Českého muzea hudby 24. 4. a 2×2 vstupenky do NoD 9. 5. Půjde vás víc? Klidně: držitelé karty ISIC mají vstupné za symbolických 100,- Kč. Informujte se na www.pkf.cz.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Jan Uhrecký, Jiří Drahorád, Marek Čáp, Albina Asipkova, Josef Novák, Denisa Vitochová.

Související články