Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Faq
  • cs

SOUTĚŽ: Svět českých památek otevírá svoje kouzelné brány

Památky to je svět hradů, zámků a budov, které ukrývají v sobě dávno zapomenuté příběhy a poklady nevyčíslitelné umělecké hodnoty. Doba vzniku nejstarších památek se prakticky kryje se začátky historického období našich dějin. Rozkvetlé zámecké zahrady a parky přímo vybízejí k návštěvě českých historických klenotů.

Letošní sezona pro milovníky památek bude opět nabitá. Doprovodné programy na našich památkách jsou určeny pro všechny věkové kategorie od nejmenších po seniory, pro náročné i nenáročné cyklisty, pro vyznavače tajemna a mystiky, pro hledače pokladů, znalce umění a historie. Z nepřeberné nabídky akcí vybíráme místa, která nejsou tolik promovaná, přesto v letošním roce nabízí zajímavý program pro každého návštěvníka.

Pohádky a pověsti jsou již od pradávna spjaty s našimi hrady. Z pohádky do pohádky pro všechny školáčky jsou připraveny speciální prohlídky na hradě Bouzov od 20. do 23. května. Komentované prohlídky parku s botanikem v Ploskovicích nadchnou nejednoho zahrádkáře. V Jindřichově Hradci se otevře nová expozice věnovaná rodu Černínů a kouzelnému světu pohyblivých loutek. Roztančené loutky, ožívající mořské panny a cirkusové obludárium nám vykouzlila výtvarnice Stanislava Stuchlá. Jak asi Otec Vlasti Karel IV v roce 1336 oslavil jubilejní narozeniny se svým tatínkem Janem Lucemburským? To nám prozradí historická rekonstrukce Narozeniny Karla IV ve Velharticích. 24. května v pátek na Noc kostelů budou letos poprvé zpřístupněny některé ze zámeckých kaplí pod odborným dohledem kastelánů. Zámek v Manětíně se v červnu může pyšnit prodejní výstavou půvabné herečky a výtvarnice Jany Krausové a sochařů Jitky a Marcela Stoklasových. Vzhůru na Den dětí na zříceninu hradu Cornštejn, kde je připravený bohatý program, a nebudou chybět ukázky šermířů. Na gotickém hradě Házmburk se 15. června objeví i obávaný Viking. Hrad Točník v sobotu 15.6. přivítá různé kejklíře, divadelní a šermířské soubory. Jste vášnivými hledači pokladů a máte rádi dobrodružství? Vydejte se s námi na Cestu za pokladem v zámeckém parku Hořovice. Po splnění všech úkolů získáte tajný kód, který vás zavede až do sklepení. Pro sportovce a milovníky adrenalinu láká komentovaná prohlídka přes úzké lávky až ke komínům na zámku Červené Poříčí. Stekník se v červenci pochlubí hraběcím rodem Kulhánků z Klaudensteina. Chcete zažít pořádný Mumraj, vypravte se s dětmi 3. srpna na hrad Bouzov. Oslava konce sezony vyvrcholí Hradozámeckou nocí, do které se zapojují již tradičně naše hrady a zámky. V rámci noci ze soboty 31. srpna na neděli 1. září se v poslední prázdninové dny vyřádíte na Grabštejně. Až se vydáte po stopách české historie, nezapomeňte si také zakoupit Zápisník návštěvníka památek, do kterého si můžete psát vaše zážitky a vlepovat zakoupené vstupenky.

Více o zajímavostech a podrobnosti k chystaným akcím naleznete na našich webových stránkách: www.klickpamatkam.cz, nebo si můžete stáhnout bezplatnou aplikaci pro vaše mobilní zařízení.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Tereza Koldinská, Ondřej Buráň, Ondřej Horina, Kristýna Kurková, Adéla Hobzová, Natálie Jirušková, Marie Nečesaná, Veronika Panáčková, Barbora Šponarová, Karolína Malá

Související články