226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Struny podzimu slaví 20 let: lákají na setkání s festivalovými hvězdami i nové nápady

Struny podzimu oslavují dvacet let a opět se vydávají za hudebním dobrodružstvím křižujícím nejrůznější žánry. Jak se na energického dvacátníka sluší, oslaví mezi 5. říjnem a 19. listopadem narozeniny originálními nápady, festivalovými reminiscencemi i výsostnými gratulanty na pódiích.

Na úvodním slavnostním večeru 5.10. se představí Buika, charismatická dáma tmavé barvy pleti i hlasu, v němž se snoubí napjatá energie flamenka s kreolským a bluesově-jazzovým feelingem. Lidský hlas bude dominovat i dalším festivalovým večerům. V unikátním prostoru památníku na Vítkově se 12.10. rozezní hlasy členů Theatre of Voices Paula Hilliera, aby za přítomnosti jednoho z nejinvenčnějších komponistů současnosti, postminimalisty Davida Langa, provedli jeho vysoce ceněná dílo The Little Match Girl Passion, ověnčené Pulitzerovou cenou.

Prestižním projektem letošního festivalu je historicky první koncertní provedení rozsáhlé partitury Zdeňka Lišky k jednomu z nejlepších filmů české historie – k Marketě Lazarové Františka Vláčila. Petr Ostrouchov dílo citlivě zpracoval a vytvořil celovečerní „filmovou symfonii“, kterou 9. října ve Foru Karlín doprovodí projekce. Nastudování a interpretace se ujaly soubory Baborák Ensemble a Martinů Voices, ale také vypravěč a dva vokální sólisté.

Festivalové publikum se letos setká osobně také s vynikajícím jazzovým klavíristou Jasonem Moranem, houslistou Gilem Shahamem či kontratenoristou Philippem Jarousským. Hrou na varhany oslní Cameron Carpenter a festival uzavře jazzová královna Cassandra Wilson, která složí poklonu Billie Holiday.

Více na www.strunypodzimu.

Soutěž o 5x 2 vstupenky na koncertní zpracování Zdeňka Lišky: Markéta Lazarová probíhá do 29.9.2015.
Vyhrává každý 10. se správnou odpovědí, počet výher je omezen.

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům: Andrea Wagnerová, Jitka Krchňáková, Zuzana Šimonová, Monika Poláková, Michal Sikora.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]