Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Struny podzimu: jazz, experiment i hiphopoví rebelové

Tvorba Shabazz Palaces nepřináší jen nakažlivé beaty a roztodivné zvuky z celého světa, ale i syrové, upřímné a radikální texty. Tímto svůdným mixem se ještě proplétají ozvěny funku, avantgardního jazzu, londýnského dubstepu a mbira music. Progresivní hudbu původem z Nashvillu přivezou Lambchop.

Těm se podařilo svým nenápadně radikálním způsobem proměnit chápání toho, co dokáže country hudba a s ní tradičně spjaté nástroje. V průběhu let zvuk kapely obohatily prvky soulu, jazzu a elektroniky – vždy opodstatněně, vkusně a zcela autenticky. Frontman kapely Kurt Wagner je navíc mimořádně sdělný písničkář. O završení festivalu se postará legendární klavírista a skladatel Herbie Hancock, čtrnáctinásobný laureát Grammy a držitel Oscara za hudbu k filmu Round Midnight. „S trochou nadsázky se dá říci, že nebýt Hancocka, některé kapely z letošních Strun podzimu by vůbec nevznikly,“ říká umělecký ředitel Vilém Spilka.

Na 21. ročníku Strun podzimu se od 20. října do 9. listopadu vystoupí také kultovní ansámbl Bang on a Can, multižánrová irsko-americká kapela The Gloaming, jazzový pianista Jason Moran či kytarista Ralph Towner. Festival představí také zhudebněné Shakespearovy sonety v podání Gavina Bryarse či čerstvého držitele ceny Anděl v kategorii world music Jiřího Slavíka s autorským projektem Mateřština ve festivalové premiéře. Vstupenky na koncerty jsou v prodeji na webu festivalu a v běžných předprodejích.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Miroslav Pospíšil, Vendula Vaňáčková, Erika Strmisková, Lenka Gollová, Štěpán Hlaváček, Aleš Fifka, Petra Surá, Pavla Buráňová, Marie-Anna Kosterová, Jakub Fliegel.

Související články