Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Setkání třetího druhu s PKF – Prague Philharmonia

Před 23 lety se parta mladých hudebníků rozhodla jít proti proudu a založila společně s Jiřím Bělohlávkem nový orchestr PKF – Prague Philharmonia. Stačilo 10 let a PKF se stala světovým fenoménem. Zažijte ji i vy v Rudolfinu za speciální ISIC cenu!

Skoro neuvěřitelný příběh se začíná psát v roce 1994. Tehdy se zrodil orchestr, který bořil veškeré konvence a ukázal, že klasickou hudbu lze dělat jinak, zajímavě. Ti, co tenkrát zakládali dnešní PKF – Prague Philharmonia (www.pkf.cz), byli stejně staří, jako jste vy. Dnes jsou to vyzrálí hudebníci na vrcholu svého interpretačního umění a stejně tak je s nimi na vrcholu i jejich PKF. Stále jsou plni ideálů, stále milují svůj orchestr a jejich koncerty svou precizností, intenzitou a energií stále vybočují z řady.

Od ledna do června 2018 se s PKF – Prague Philharmonia představí v Rudolfinu celá plejáda světových umělců. 5. ledna zahraje Dvořákův violoncellový koncert jeden z top 10 světových violoncellistů mladé generace, vášnivý fotbalista a výtvarník, Daniel Müller-Schott. 4. února se ve světové premiéře představí zakladatel souboru bicích nástrojů DAMA DAMA, Martin Opršál, a 25. února sólista Metropolitní opery v New Yorku Jeremy Ovenden. Do konce sezony přijede ještě finská operní star Karita Mattila nebo držitel ceny Grammy 2016 Lucas Meachem.

Beethovenovský cyklus uvede nejslavnější symfonii všech dob – Beethovenovu „Eroiku“ věnovanou Napoleonovi – a neméně slavnou Pátou symfonii s přízviskem „Osudová“, ve které se Beethoven vypořádával se svou postupující hluchotou a myšlenkami na sebevraždu. Do čela PKF – Prague Philharmonia se celkem čtyřikrát postaví její šarmantní francouzský šéfdirigent Emmanuel Villaume.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Denisa Nechanská, Daniel Komárek, Terezie Veselá, Zuzana Vlčková, Adam Novák

Související články