226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Pražský Majáles 2015

Stejně jako posledních deset let se i letos koná jednodenní hudební festival Majáles. A stejně jako každý rok se i tentokrát zúčastní skvělí čeští a slovenští interpreti jako Tomáš Klus, Chinaski, Wohnout, Xindl X, Mandrage, Inekafe, Michal Hrůza, Vypsaná fixa, UDG, Skyline, Pipes & Pints, Kontrafakt a mnoho dalších.

A i letos se bude Majáles konat na výstavišti v Letňanech a to 1. 5. 2015. Kromě stálých a osvědčených bodů jako je tradiční průvod Prahou, stavění májky a volba Krále Majálesu už možná někteří z vás zaregistrovali některé nové aktivity a směry.

Před pár lety jsme se rozhodli vyzkoušet, jak by to vypadalo, kdybychom tento typický česko-slovenský festival otevřeli více do světa. Snažili jsme se v rámci Majálesu vytvořit zajímavý prostor, který by návštěvníkům zábavnou formou a bez stereotypů představil mezinárodní komunitu žijící v Čechách, poskytoval informace a zároveň bavil jak Čechy, tak cizince. A výsledkem je International Island zóna, kde se můžete potkat s velvyslanci ambasád, organizacemi, firmami a školami a pobavit se s nimi o práci, životě, cestování, jídle nebo studiu v cizích zemích.

majales

Pokud patříte mezi ty, kteří chtějí „dělat něco navíc“ už na škole, můžete zde potkat spoustu mezinárodních organizací, které představují zdroj užitečných informací, jak a kde se zapojit ve smysluplném projektu. Můžete zde ochutnat typická jídla a nápoje ze zemí jako je Tunisko, Maďarsko, Gruzie, Azerbajdžán, Afganistán, Španělsko, Monako a mnoho dalších. Můžete se pohodlně posadit a shlédnout taneční, hudební nebo kuchařské vystoupení zahraničních kulturních spolků, kapel a gastronomů. Pojďte na chvíli vyzkoušet „jiný“ Majáles. Těšíme se na Vás!

Více o Pražském Majálesu naleznete na praha.majales.cz.

Za International Island tým – Kateřina Maierová

Soutěž o 2x 2 vstupenky na Pražský Majáles. Vyhrává každá správná 100. odpověď, maximálně 2 výherci. Soutěž probíhá do 27.4.

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům: Andrea Monteiro, Roman Petrásek

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]