226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Počítejte rychleji než na kalkulačce!

Většina matematických operací, které lidé běžně provádějí na kalkulačce lze stejně efektivně a rychle řešit i z hlavy. V rámci 16 lekcí vám vysvětlíme principy mentální matematiky a naučíme vás počítat stejně rychle jako na kalkulačce.

Počítejte rychleji než na kalkulačce

Kolik je 23×47? Nebo 2376-1983? K vyřešení těchto příkladů sahá většina z nás po kalkulačce. Podle tvůrců nové vzdělávácí aplikace numericum.com to ale není nutné a takovéto příklady je možné počítat rychle a přesně i z hlavy.

S využitím aplikace numericum.com si studenti mohou zlepšit své matematické dovednosti a zvýšit tak svou šanci na úspěch u maturit, příjímacích zkoušek na vysokou školu a v dalších testech. Numericum se zaměřuje na oblast tzv. mentální matematiky, tedy „počítání z hlavy”. Aplikace obsahuje 4 úrovně obtížnosti ve čtyřech základních číselných operacích: sčítání, odčítání, násobení a dělení.

Principy mentální matematiky

Klíčem k úspěchu jsou speciální postupy, které v závislosti na použitých číslech umožňují rychlejší dosažení výsledku. Všechny metody a jejich ukázkové použití jsou v rámci kurzu přehledně vysvětleny na animovaných příkladech. Aplikace obsahuje také doplňková cvičení zaměřená na operace se zlomky, procenty, odhady, a další.

Za vývojem stojí tým rozectise.cz, celý projekt vede Jan Siuda a na kvalitu obsahu dohlížejí zkušení učitelné matematiky.

Využití pro nestudenty

Aplikace není pouze pro studenty. Podle zakladatele projektu Jana Siudy jí lze skvěle využít také při hledání zaměstnání. “Během jednotlivých kol přijímacích pohovorů se často řeší různé případové studie a testuje se logické myšlení. Schopnost řešit jednoduché matematické operace rychle a navíc zpaměti může uchazečům výrazně zvýšit šance na úspěch” dodává Siuda.

Soutěž o 30 lekcí, které vás naučí počítat bez kalkulačky, probíhá do 11.3.2015.
Vyhrává každý 20tý soutěžící se správnou odpovědí do vyčerpání 30 voucherů.

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům: Simona Chládová, Denisa Soldánová, Tomas Effenberger, Miroslav Daniel Novotný, Klára Strejcová, Michaela Srněnská, Iva Petrová, Lenka Vaneková, Jakub Šípek, Dmitriy Barkhatov, Petra Surá, Tereza Zámostná, Michal Ferdus, Martin Ligocký, Jakub Kyznar, Kateřina Kasalová, Lenka Švejdová, Michaela Batoryová, Tomáš Jančák, Šárka Drábková, Zuzana Bodíková, Adéla Jakubová, Karolína Brožová, Tereza Říhová, Roman Petrásek.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]