Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Po Evropě levně, a dokonce i zadarmo s Eurolines!

Zdá se vám Evropa drahá? Možná neznáte ta správná místa. Vydejte se na cestu do zóny s virtuálním nápisem zdarma a peněženku klidně nechejte doma. Berlín, Vídeň, Paříž, Budapešť i Mnichov jsou města, která si užijete i s omezeným rozpočtem.

Berlín pro hudební fajnšmekry
Berlín je městem, kde se dá bavit i s pár eury v kapse. Vydejte se do předsálí budovy berlínské filharmonie, kde se každé úterý od 13:00 h., mimo letní prázdniny, pořádají polední koncerty zdarma. Pokud toužíte prorazit v hudební branži nebo si jen tak zazpívat, pak zamiřte do berlínského Mauerparku, kde se každou neděli koná free karaoke koncert. Berlínskou jazzovou scénou číslo jedna je club A-Trane, který se zasloužil o titul nejdůležitější evropský jazzový bar. Stal se také místem, které v minulosti umělci užívali k nahrávání svých alb. Přijďte se zaposlouchat do jazzových koncertů, které se pro vás zdarma pořádají vždy v pondělí. Rádi se vlníte v rytmu? Pak zamiřte do baletní síně Clärchens, kde se můžete zúčastnit bezplatných pondělních lekcí salsy pro začátečníky nebo zdarma středečních lekcí swingu.

Paříž pro dámskou jízdu jako ušitá
Proslulý salón Toni & Guy, který je zodpovědný za vlasový styling na londýnském týdnu módy, pořádá v Paříži workshopy, kde se učí budoucí kadeřnické hvězdy. Dámská jízda je skvělou příležitostí podniknout radikální změnu svého vzhledu. O nový look se vám postarají profesionálové, kteří budou naslouchat vašim přáním a rádi vám poradí, co vám bude slušet, a to zdarma. Zajít si na skleničku k dámské jízdě patří, a tak i vy můžete vyrazit do La Derniére Goutte, který se proslavil svými legendárními degustacemi vína zdarma. Vinaři z celé Francie se sjíždí do tohoto obchodu, aby zde předvedli, co z jejich hroznů vzešlo. Jídlo jako bonus? Některé pařížské podniky servírují pří objednávce drinku kuskus, mušle nebo chipsy zdarma. V Tribal Café v páteční a sobotní večer dostanete kuskus, aniž byste za něj zaplatily. V Le Bouillon Belge vám přinesou nejen zdarma občerstvení k nápoji, ale také budete přítomni hudebnímu vystoupení talentovaných hvězd z různých koutů světa.

Mnichovská muzea za 1 euro
Neděle je dnem pohody a lenošní, ale také dnem, kdy se můžete podívat do Bavorského národního muzea, které v roce 1852 nechal postavit král Maximilián II. Za 1 euro se dostanete do období od pozdní antiky do středověku, přes renesanci a baroko až do 19. století a nevynecháte ani období secese. Muzeum Brandhorst ukrývá poklady nejen uvnitř, ale jedním takovým pokladem samo je. Přední část budovy je tvořená až 36 000 keramickými tyčemi ve 23 různých barevných provedeních. Uvnitř najdete kousky z dílny Andyho Warhola či Cy Twomblyho, které spatříte za pouhé jedno euro. A teď pozor! Sníte o tom, že jednou budete majiteli luxusního vozu BMW? Vyjděte svému snu naproti a podívejte se na místo, které mapuje celou historii bavoráků. Dveře muzea BMW Welt jsou vám otevřeny každý den, vždy od 7:30 h. až do půlnoci, a to zcela zdarma. I vy si můžete vyzkoušet jízdu vozy, které miloval sám James Bond.

Toulky Vídní i s průvodcem
Vídeň přímo vybízí k tomu, abyste se vydali do města po svých. Prohlídka města s průvodcem, který ví o všem, co se ve městě kdy šustlo, není k zahození. Chcete-li poznat všechna zákoutí města, vydejte se na FREE Walking Tour, která začíná každý den v 10:00 h. nebo ve 14:00 h. a vychází se od Albertiny. Vídeň je městem památek a také muzeí, kde je vstup zdarma. Aniž byste cokoliv platili, můžete se první neděli v měsíci podívat do muzea Karlsplatz. Vrátíte se v čase do dob osídlení na břehu Dunaje, dovíte se něco o vládě Habsburků a seznámíte se se současnou Vídní. Ve stejnou dobu můžete navštívit muzeum Hermes Villa, které se nachází na bývalé císařské honitbě. Samotný císař František Josef toto místo nazval hradem snů. První neděli v měsíci je vám zdarma přístupné i muzeum Prátr, které připomíná éru starého zábavního parku.

Budapešť pro mladé
Pokud vám ještě nebylo 26 let, pak je Budapešť pro vás tím správným místem. Máte tak možnost podívat se do vybraných muzeí třetí sobotu v měsíci zdarma. Nahlédnout můžete do Muzea výtvarného umění i Maďarské národní galerie. Vojenské muzeum má volný vstup vždy poslední neděli v měsíci. Chcete poznat místo, kde se dá dobře relaxovat? Vydejte se do oázy, které místní říkají zelené srdce Budapešti. Markétin ostrov je domovem zpívající fontány, která se rozezvučí v 10:30, 17:00, 18:00, 19:30 a 21:00 h. Je libo obdivovat obrazy, fotografie nebo sochy? V budapešťských galeriích se neplatí. Vydejte se do ulice Madach, kde stojí třípatrová galerie Telep, domov maďarské underground scény.

Jak cestovat levně po Evropě:
S mezinárodním autobusovým dopravcem Eurolines mají všichni držitelé průkazů 20% slevu! Wi-fi je zde zdarma, elektrická zařízení dobijete včas díky zásuvkám 230 V a odpočinek zajistí polohovatelná sedadla a dostatečný prostor na nohy. Cestovat můžete s 1 příručním a 2 cestovními zavazadly zdarma, přibalit můžete i kolo. Kdo chce ušetřit za hotel, cestuje přes noc, a nebo vyrazí na otočku – ráno tam a večer zpět. Jak to jezdí a tipy na cestování najdete na Facebooku @eurolines.cz.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Tereza Fojtíková, Barbora Janů, Jakub Havlíček, Jakub Fojtík, Kamila Weissová, Natalie Odlevakova, Markéta Skočná, Lukáš Vacek, Lucie Václavíková, Klára Horáčková

Související články