226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: OUT of HOME oslaví s dětmi z dětských domovů deset let

250 dětí z dětských domovů přijede 20. května do Prahy, aby si na zážitkovém festivalu OUT of HOME vyzkoušely nejrůznější profese, pro ně mnohdy neznámé.

Již desátý ročník festivalu OUT of HOME pořádá letos nezisková organizace Mimo domov (www.mimodomov.cz), která své aktivity zaměřuje na děti z dětských domovů a jejich integraci do společnosti poté, co domovy opustí.

Víkendová akce pro 250 dětí je pojata formou zážitkové hry, kde děti na stanovištích po Praze poznávají reálné profese. Vyzkoušet si tak mohou třeba práci filmaře, ilustrátora, módního návrháře, kadeřníka, architekta, maskéra, či baristy.

Hlavním cílem festivalu je, zpříjemnit dětem volný čas, nabídnout jim zajímavý program a kromě toho se snaží také o předávání užitečných informací, které jim mohou být užitečné. „Na děti čeká celkem 23 stanovišť, většinou se odehrávají v prostředí reálných firem, či institucí, kam děti nahlédnou, dozví se něco nového a třeba i zjistí své nové dovednosti,“ říká Klára Chábová, předsedkyně sdružení. Každý domov absolvuje za den tři stanoviště, večer pak na děti čeká slavnostní večer, kde oznamujeme výsledky zážitkové hry a vyhlašujeme vítěze. Slavnostní večer je ve znamení velké diskotéky, kde vystupují nejlepší čeští DJ´s. „Děti hodnotí akci pozitivně. Každý rok nám píší už od zimy, jestli bude festival. Jsme rádi, že se nám povedlo zrealizovat akci, která účastníky baví a hlavně má i přidanou hodnotu v tom, že nejde úplně jen o zábavu,“ doplňuje Chábová. I letošní ročník má motto „Když se chce, všechno jde.“ A toto se snažíme předat dětem. Mnohdy mají nízké sebevědomí a přitom nemají důvod. Je potřeba je jen trochu povzbudit.“

ISIC TIP:Vstup ZDARMA pro držitele průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE.
Soutěž byla ukončena

Informace o výhercích

N.Vytřískalová, O.Vacek, J.Pavelka, L.Csomorová, J.Foltisová, J.Kyznar, A.Lisický, D.Tesaříková, S.Bernatíková, A.Králová, J.Volf, J.Dobešová, J.Purová, I.Masláková, B.Zavřelová.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]