Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ : Nevšední jarní naladění s 40. ročníkem PHJ

Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro přináší již tradičně klenoty klasické hudby, současné produkce, baletu. Nadcházející ročník je toho důkazem. Bude z čeho vybírat a i letos nám dramaturgové festivalu pozvali skutečnou hudební špičku.

Od 4. 3. do 6. 5. 2018 proběhne 40. jubilejní ročník Pardubického hudebního jara. Od roku 2013 je pořadatelem festivalu obecně prospěšná společnost BAROCCO SEMPRE GIOVANE. Festival je členem Asociace hudebních festivalů ČR a Evropské asociace hudebních festivalů EFA.

V roce 2017 na Arts Festivals Summitu ve Wiesbadenu, zařadila mezinárodní porota v čele s předsedou Sirem Jonathanem Millsem Pardubické hudební jaro mezi významné evropské festivaly a udělila mu „Známku kvality“.

V rámci tohoto festivalu se diváci mohou těšit na 25 koncertů, operních a baletních představení, která se uskuteční v koncertních sálech, divadlech, památkových objektech, v Tipsport aréně v Pardubicích. Festival zde zahájí Česká filharmonie Slavnostním koncertem ke stému výročí založení Československé republiky cyklem symfonických básní „Má vlast“ Bedřicha Smetany, která v Pardubicích vystoupí po 38 letech.

Prolog festivalu bude velkolepý, opět věnovaný 100. výročí založení republiky. V Operním představení Bedřicha Smetany „Libuše“ uvidíme Evu Urbanovou.

Mezi velké zajímavosti patří i Violoncellový recitál věnovaný k 70. životnímu jubileu legendárního světoznámého violoncellisty Mischa Maiského. K 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka vystoupí na koncertě Janáčkův komorní orchestr a operu Liška Bystrouška mohou diváci shlédnout v provedení operního souboru Slezského divadla Opava. Netradiční bude vystoupení vokálního seskupení 4TET. Festival se rozloučí Slovanskými tanci Antonína Dvořáka v provedení Filharmonie Brno.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Kateřina Baškovská, Hana Krišová, Matěj Čermák, Eliška Šormová, David Schmuttermeier, Tereza Fenclová, Marie-Anna Kosterová, Petra Golíková, Andrea Holeščáková, Zuzana Pilsová

Související články