226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Napínavé drama o hledání pravdy v Divadle ABC

Co uděláte, když se ve Vaší zemi chopí moci totalitní ideologie? Opustíte vše, co jste vybudovali, a odejdete? Zůstanete a budete se snažit nezaplést? Lze oddělit umění a politiku? Na tyto otázky hledá odpověď strhující inscenace Rona Harwooda, scénáristy Oscarem oceněného filmu Pianista.

Skvěle napsanou hru Na miskách vah o hledání pravdy a společenské zodpovědnosti v totalitní společnosti uvedlo Divadlo ABC u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války. Odehrává se krátce po válce v Berlíně a jde v ní o střet mezi americkým vyšetřovatelem, který má za úkol odhalit velké nacistické ryby, a jedním z nejvýznamnějších dirigentů té doby Wilhelmem Furtwänglerem, geniálním umělcem nařčeným z aktivní účasti na nacistické vládě.

„Hra klade otázky, zda jsou politika a umění oddělené, je-li umělec vinen, pokud se nechá režimem využít, byť stojí jakoby stranou a aktivně se do politiky nezapojuje. Ty otázky přesahují do obecnějších rovin a netýkají se jen umělců. Jak může člověk žít ve zločinném režimu a neprovinit se? Celá hra je velmi dramatická a napínavá a reflektuje mnohé, čím si prošlo Německo po druhé světové válce a jak se s tím dokázalo vyrovnat.
Ta očistná kúra měla velký smysl, protože mnohé země, které tím procesem neprošly, jako třeba Rakousko, se s důsledky potýkají dodnes. A myslím, že toto téma má velkou rezonanci i u nás. Se svou totalitní minulostí se česká společnost prostě nevypořádala, a to je jedním z hlavních důvodů, proč je naše společnost ve stavu, v jakém je,“ říká režisér Petr Svojtka.
V hlavních rolích uvidíte Vasila Fridricha a Jana Vlasáka, kterého můžete znát i z televizních seriálů První republika nebo Cirkus Bukowski.

Více zde.

[dt_button size=“big“ animation=“none“ icon=““ icon_align=“left“ color=““ link=““ target_blank=“false“]Soutěž byla ukončena[/dt_button]

Soutěž o 10x 2 vstupenky na napínavé drama v divadle ABC probíhá do 31.12.2015.
Vyhrává každý desátý.

 

Gratulujeme výhercům:
P. Müller, L. Vaneková, E. Kosmáková, Š. Janušová, D. Dosoudil, M. Trojan, T. Press, L. Čajkovičová, Š. Ceralová, J. Marek.
 

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]