Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Michal Dlouhý for President!

Jeho volební období se chýlí ke konci, jeho šance na znovuzvolení jsou nižší než Ghándího cholesterol, přesto se nechce vzdát bez boje! Získá peníze na novou kampaň? Bude se ve Spojených státech na Den díkůvzdání jíst místo krocana tuňák?

Jak být znovu zvolen americkým prezidentem, když popularita klesá k nule? Přijďte do Divadla ABC na nekorektní politickou frašku Listopad a uvidíte sami. V hlavní roli exceluje Michal Dlouhý.
Politická fraška jednoho z nejlepších současných amerických autorů Davida Mameta (autor scénáře k filmům Vrtěti psem a Hannibal) vás zavede do Bílého domu, kde se fiktivní americký prezident Charles Smith připravuje na novou prezidentskou volbu, ve které jsou ovšem jeho šance na znovuzvolení mizivé. On se ale nehodlá jen tak vzdát! Chystanou kampaň opře o novou interpretaci oslav Dne díkůvzdání, která by mu měla získat patřičný kapitál od „zainteresovaných“ kruhů. Na scénu tak přicházejí krocani, moderní indiánský náčelník a také prezidentova výstřední autorka projevů, která si z Číny přiveze nejen adoptované miminko, ale i ptačí chřipku.
Komedie vtipně a břitce komentuje stav současné vysoké politiky i mnohé společenské nešvary, se kterými se dnes a denně setkáváme. Skvěle napsaná hra, kterou pro Divadlo ABC zrežíroval Petr Svojtka, sklízí nadšené ohlasy diváků i řadu pozitivních recenzí od divadelních kritiků. Za všechny citujeme z recenze Jindřicha Götha pro časopis Instinkt: „Listopad je přesně tím typem hry, u níž budete co chvíli vybuchovat v bujarý řehot, ale na konci si s hořkostí uvědomíte, že přesně tohle se nejspíš právě v tuto chvíli děje i ve skutečnosti. A samozřejmě nejen v USA, ale i někde mnohem blíže.“

Termíny představení najdete na www.MestskaDivadlaPrazska.cz.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

M. Nosková; L. Vaneková; M. Bradová; D. Šárovec; J. Novák; D. Soldánová; M. Čermáková; B. Kokešová; Z. Králová; T. Hůrská.

Související články