Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Metronome Festival přiveze také Stinga a Kasabian!

Druhý ročník unikátního pražského festival nebude jenom o rocku – na Výstaviště dorazí i DJ Solomun, islandští GusGus nebo skotští Young Fathers.

Již před časem Metronome zveřejnil exkluzivní headlinery: Stinga, který v rámci celosvětového turné k albu 57th & 9th zahraje nadstandardní 90ti minutový set, a Kasabian, kteří do Prahy dorazí s novinkou For Crying Out Loud. Islandská elektro kultovka GusGus vznikla v roce 1995 a v podstatě není žánr, do kterého by se na poli elektroniky na svých devíti studiových albech pod legendárním labelem 4AD alespoň na chvíli neponořili – od triphopových začátků přes house, trance a techno až po poslední synth popem okořeněné album Mexico, díky kterému jsme je mohli vidět i v Čechách před necelými třemi lety.

GusGus se na festivalu představí v rámci elektronické Moon Stage vedle jednoho z nejslavnějších současných DJs – DJ Solomuna, původem balkánského umělce, který se zapsal na scéně světové house music. Řadu let je uznávaným undergroundovým DJem, který svým novátorským přístupem v podstatě redefinoval evropskou house music scénu, remixování i DJing tím, že na stavebních kamenech house postavil úplně nový vlastní styl. Jeho vystoupení tak bude rozhodně patřit mezi top taneční akce v Praze.

Dál bude na pražském Výstavišti k vidění britská energie Young Fathers, jejichž song se objevil v novém Trainspottingu, etiopská zpěvačka Ester Rada, anglický objev SHELLS, nizozemští psychedeličtí rockeři Birth of Joy nebo indie elektronika Garden City Movement z Tel Avivu, jejichž hudba byla zařazena do soundtracku v současné době velice populárního seriálu 13 Reasons Why. Chybět nebudou ani české kapely – ve speciálních setech zahrají David Koller & Friends, Lenny, Monkey Business nebo Ewa Farna.

Díky Metronomu máte taky skvělou možnost stanovat přímo v srdci Prahy vedle parku Stromovka. Veškeré informace, včetně 10% slevy na vstupenky s platným ISICem najdete na stránkách festivalu.

Pokud se chcete na vlastní oči přesvědčit, že Sting pořád válí, Kasabian to umí pořádně rozjet nebo že set DJ Solomuna bude největší taneční pecka tohohle léta, odpovězte na jednoduchou otázku a šest z vás vyhraje vstupenku na červnový víkend 23. a 24. června, kdy to tyhle a spousty dalších kapel rozbalí na pražském Výstavišti.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Antonín Bouček, Barbora Smudková, Miroslav Pospíšil.

Související články