Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Letní filmová a švédská – s D. Bergmanem i J. Troelem!

Letní filmová škola se pomalu, ale jistě blíží. Proběhne již tradičně v samotném srdci Slovácka, v Uherském Hradišti, od 28. července do 6. srpna 2017. Letos se můžete těšit na švédskou kinematografii, sci-fi nebo retrospektivu Andreje Tarkovského. A taky na Vojtu Dyka s B-Side Bandem a Tata Bojs a exkluzivní předpremiéru nového filmu Jana Svěráka Po strništi bos.

Všichni, kdo se na LFŠ akreditují do konce června, získají kromě výrazných slev i další bonusy od našich partnerů. Novinkou je libovolná délka akreditace a také balíčky vstupenek pro mlsouny, kteří by z Filmovky rádi vyzobli jen pár laskomin.

Jak je na LFŠ dobrým zvykem, její hlavní programový blok, Fokus, se zaměřuje na národní kinematografii vybraného státu. V rámci 43. ročníku si dramaturgický tým připravil pro filmové nadšence i laiky skutečnou lahůdku – švédskou kinematografii. Po Zlín Film Festivalu tak bude Uherské Hradiště už druhým městem v kraji zasvěceným této severské kultuře.

A na co konkrétně se z bohaté švédské filmové pokladnice můžete těšit? Na němý film s oblíbenou živou hudbou, žánrový suterén švédské kinematografie, fenomén severské krimi, koncepci tamního sociálního státu „folkhemmet“ i švédskou současnost v kontextu imigrační krize. V dané souvislosti na LFŠ zavítá řada zajímavých hostů: potvrzení jsou v tuto chvíli Jan Troell, Daniel Bergman či Tarik Saleh.

Blok Inventura se zaměří na žánr sci-fi, konkrétně na kyberpunk a výlety do kosmu a přinese kompletní retrospektivu zrestaurovaných filmů Andreje Tarkovského. AČFK uvádí představí novinky v distribuci hlavního pořadatele Filmovky a divácky atraktivní budou jistě i Podob(izn)y českého hororu promítané v letním kině ve Smetanových sadech. Jan Svěrák přijede do Hradiště téměř dva týdny před premiérou osobně uvést svůj nový film Po strništi bos.

Dárkem pro všechny návštěvníky LFŠ i místní obyvatele budou koncerty, které Filmovku orámují a které se odehrají v centru města na Masarykově náměstí. Co takhle zahájit LFŠ s Vojtěchem Dykem a B-Side Bandem Youtube klip a zakončit s Tata Bojs?

Celý program bude postupně zveřejňován na www.lfs.cz.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Marie Marešová, Dominika Illeová, Eva Némethová, Anna Pátková, Gabriella Jeřábková, Olivia Fanturová, Jakub Vašíček, Josef Vítovec.

Související články