226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Krásné psací stroje! v Divadle Na zábradlí

Divadlo Na zábradlí vždy patřilo mezi přední scény současného českého divadla. Od sezony 2013/2014 je jeho ředitelem Petr Štědroň, uměleckou šéfkou Dora Viceníková a kmenovým režisérem Jan Mikulášek. Tvorba nového uměleckého vedení upevňuje pozici DNz v rámci české divadelní sítě, což potvrzuje i zisk Cen divadelní kritiky 2014 ve všech osmi kategoriích (včetně ocenění Divadlo roku) a silná poptávka po tuzemských i zahraničních zájezdech divadla.

Nejvíce ocenění získala inscenace Velvet Havel – a to hned v pěti kategoriích: inscenace roku, nejlepší poprvé uvedená česká hra roku, hudba roku, ženský herecký výkon roku (Marie Spurná v roli Olgy Havlové) a mužský herecký výkon roku (Miloslav König v roli Václava Havla). Právě autor textu i hudby k tomuto představení Miloš Orson Štědroň připravil pro Divadlo Na zábradlí další hudebně-divadelní projekt s názvem Krásné psací stroje!

Autorské hudebně-divadelní představení Krásné psací stroje! v režii Jiřího Havelky se věnuje myšlenkám a životu slavných osobností české literatury. Tři literární velikáni (Jan Zábrana, Josef Škvorecký a Bohumil Hrabal) bojují o existenci ve víru redaktorských nástrah šedesátých let a normalizace. Své souboje svádí prostřednictvím rychlých psacích strojů, v případě čtvrtého (Jiří Kolář) i za pomoci lepidla.

Krásné psací stroje! obohatí repertoár Divadla Na zábradlí už v pátek 19. února, navštívit toto nebo kterékoliv jiné představení můžete i vy. Stačí správně a rychle odpovědět na soutěžní otázku. Více informací o programu a repertoáru na www.nazabradli.cz.

ISIC TIP Divadlo na zábradlí:Využijte 40% slevu na všechna představení!

Gratulujeme výhercům:
20x vstupenka Divadlo na Zábradlí
M. černá, K.Kirchner, F.Nálepka, J.Krchňáková, D.Broul, J.Havránek, M.Marešová, T.Brzáková, O.Mráz, T.Fričova, I.Čechova, M.Panfilov, L. Kroc, N.Potencová, L.Vájová, P.Muller, J.Mutombo, K.Schovánková, Š.Ceralová, V.Rýdl


Soutěž o 20 x 1 vstupenka dle vlastního výběru na vybraná místa do vyprodání představení (neplatí pro premiéry a zadaná představení).
Vyhrává každá 10. správná odpověď.
Soutěž probíhá od 1.2.2016 do 29.2.2016.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]