226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Kdo doplní hvězdy na festivalu Okolo Třeboně?

Velký ohlas zaznamenal letošní ročník soutěže Houpací kůň, která tradičně provází festival Okolo Třeboně. Přihlásilo se sedmkrát víc kapel a hudebníků, než může festival pojmout. Odborná porota z nich vybrala šest a veřejnost zvolí sedmého „statečného“, kteří se v Třeboni utkají ve finále před zraky publika. Hlasovat a soutěžit o permanentky na festival mohou lidé až do 20. června na webu festivalu, kde najdou ukázky tvorby všech přihlášených umělců.

Do finále se probojovali písničkáři a kapely Tranzan, Honza Jícha, Qjeten, Ateliér, Saša Niklíčková, Sova a Slamák. Od začátku června najdou hlasující na webu také tipy od různých osobností kulturního i veřejného života. „Motivujeme muzikanty i diváky řadou zajímavých bonusů, což zřejmě zabralo – jsem opravdu překvapený tím, jak velký zájem letos soutěž vyvolala. Oslovuje hlavně mladé lidi, nápadu se chytla i rádia. Vytvořil jsem širokou síť doporučovatelů, kteří se v muzice vyznají, jsou to osobnosti z branže a i jejich prostřednictvím se šíří jméno festivalu dál tím správným směrem,“ řekl organizátor Pavel Barnáš.

Okolo Trebone plakatZaměření letošního 24. ročníku, který se uskuteční od 26. do 27. června, označil jako návrat ke kořenům. Líbí se mu, že se v Třeboni potkají legendy s mladými muzikanty, a těší se na velké zapojení publika. Akci provází slogan „Festival, při němž si zazpíváte“, na pódiu se vystřídají známí písničkáři a každý z nich přivede i svůj „objev“ – novou či méně známou tvář hudební scény, která ho zaujala natolik, že ji publiku rád představí a doporučí.

Zcela mimořádným hostem sobotního večera bude Jiří Suchý ze Semaforu, jehož doprovodí pianista a kapela, která vznikne speciálně pro toto vystoupení. Vytvoří ji muzikanti z jižních Čech, kteří jeho hudbu milují a s velkou pokorou i plnou profesionalitou si pokládají za čest, že budou moci tohoto klasika na pódiu doprovodit. „O sbory jsem požádal členy kapel Nezmaři a Spirituál kvintet,“ naznačil Barnáš. Navíc Dušan Vančura v Třeboni vystoupí nejen se svou domovskou kapelou Spirituál kvintet, ale bude také moderovat sobotní večer, přivede dětský sbor Sejkorky z Chlumu u Třeboně a ještě se rozhodl po 50 letech obnovit svoji původní kapelu Antikvartet, kterou proslavil například hit Batalion. Diváci uslyší Antikvartet v neděli ve Schwarzenberské hrobce, hostem koncertu bude herec Stanislav Zindulka.

Festival začne v pátek představením Divadla Járy Cimrmana Vražda v salonním kupé, zatímco na zámeckém nádvoří se rozběhne dvoudenní maraton vystoupení známých písničkářů a kapel. Budou mezi nimi Ivan Hlas, Wabi Daněk, Samson, Žalman, Roman Horký, Jan Nedvěd či například skupina Marien a vítěz loňského Houpacího koně kapela Kamašne.Scéna Houpacího koně bude v letošním roce v zámeckém parku .

Téma společného zpívání vychází z názoru zkušených muzikantů i organizátorů hudebních akcí. „Lidé v současném životě přesyceném novinkami nejvíc postrádají chvíle obyčejné vzájemnosti a přátelské pohody a možnosti zapojit se do něčeho, co už dobře znají. V tomto ohledu jsou společně zpívané písně největším relaxem – netřeba se učit nic nového, lze se jen přidat k ostatním, každý podle svých schopností a chuti,“ těší se Barnáš. Chvíle, kdy se publikum k muzikantům připojí a vznikne společný sbor, bývají totiž vždy působivým a nezapomenutelným zdrojem energie pro všechny zúčastněné. Mottem letošního ročníku je proto refrén z písně kapely Nezmaři: „Kdo si zpívá, má do ráje blíž“.

Více na www.okolotrebone.cz

Soutěž o 8x 2 vstupenky na Okolo Třeboně probíhá do 17.6.2015.

Vyhrává každý 10. se správnou odpovědí, počet výher je omezen.

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům: Michal Krasula, Tomáš Fišer, Roman Petrásek, Petr Klement, Šárka Drábková, Veronika Blechová, Matúš Krčmárek, Kamila Hudečková.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]