Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Jubilejní festival Boskovice 2017

Letos festival pro židovskou čtvrť oslaví 25. výročí od svého založení. Jubilejní Boskovice 2017 proběhnou o prvním červencovém víkendu ve dnech 6. – 9. července.

Jako tradičně festivaloví interpreti vystoupí na několika scénách po celém městě. Hvězdou scény v letním kině bude legenda nezávislé světové hudební scény Hugo Race, kterou v Boskovicích uvidíte v uskupení Hugo Race Fatalists. Na stejném pódiu se představí i divoká punková vzpoura – polská kapela Hańba! a objevem pro vás může být koncert skupiny Esazlesa. „Koncerty v letním kině ozdobí i už osvědčená a boskovickému publiku dobře známá jména. S inovovanou tříčlennou sestavou a před prázdninami vydaným novým albem přijedou brněnské Květy a novou desku také přiveze Budoár staré dámy,“ uvádí hudební dramaturg festivalu Antonín Kocábek.

Scéna pod záštitou magazínu UNI v prostoru Panského dvora vám představí průřez klubovou scénou, od čistě akustických interpretů, přes hlučné rockery až po proplouvání mezi žánry. K hvězdám letos budou patřit například křehké mezigenerační duo Půljablkoň, britský, u nás usazený písničkář Justin Lavash, nový objev maďarského post-punku Gustave Tiger nebo slovenská víla Ivana Mer, zpívající své intimní písně na pomezí world music a elektroniky Své místo už má na festivalu dlouhá léta i blues a jazz na scéně v zámeckém Skleníku. Jazzová scéna letos oživí proslulý Saský improvizační orchestr. A na palouku u boskovického hradu opět vyroste stan, jehož program stejně jako v minulých letech vzniká pod dramaturgickým dohledem pražské klubové kavárny Potrvá.

Ale program ani letos hudbou zdaleka nekončí. Organizátoři festivalu se od prvního ročníku snaží zaměřit pozornost širší veřejnosti na unikátní urbanistickou památku, židovskou čtvrť. Čeká vás tak během čtyř dnů v Boskovicích nejen koncerty různých hudebních žánrů, divadelní představení pro děti i dospělé, filmové projekce, výstavy a autorská čtení, ale také se můžete zúčastnit komentované prohlídky boskovického ghetta.

Informace o soutěži

Soutěž byla ukončena. Další naleznete zde.

Související články