226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Hurá na klasiku!

Patříte mezi ty, kteří se nechávají unést hudbou starou i několik staletí anebo jste ještě v sobě nenašli odvahu vyrazit na koncert vážné hudby? Ať je to jakkoli, festival Dvořákova Praha, který se koná od 7. do 23. září, je tu pro vás.

Dvorakova Praha 2Dávají si zde dostaveníčko hudebníci i orchestry, kteří vyprodávají velké koncertní sály po světě a honosí se prestižními cenami včetně Grammy. Letos do Prahy zamíří hvězdy jako violoncellista Yo-Yo Ma, který rád utíká z ranku vážné hudby a má za sebou mimo jiné nahrávku s Bobby McFerrinem. Dále orchestr Academy of St Martin in the Fields, jehož soundrack k filmu Amadeus oblétl svět. Znalci jistě ocení společný koncert osmdesátiletého dirigenta Christopha von Dohnányiho a Philharmonia Orchestra London, jehož jméno se skví na více než tisícovce nahrávek.

Zajímavostí je také fakt, že se Dohnányi narodil stejně jako Antonín Dvořák 8. září. Lahůdkou bude i uvedení Mozartovy opery Don Giovanni. Ta na festivalu zazní na dobové nástroje v podání Freiburger Barockorchester a skvělých zahraničních pěvců. Je-li vám milejší spíše hudba soudobá, je tu pro vás koncert věnovaný nejhranějšímu žijícímu autorovi Arvo Pärtovi v katedrále sv. Víta.

Pro ty z vás, kteří se stále na výše uvedené ostýchají zajít a trpí navíc nedostatkem společenského oděvu, je tu Den D. Nabízí dva koncerty sympatických mladých, ale hlavně nesmírně talentovaných muzikantů: houslisty Jana Mráčka a italského pianisty Federica Colliho. Navíc do Rudolfina můžete výjimečně i v džínách. Skvělá příležitost pro vaši premiéru na klasice i první rande!

Více inofrmací na www.dvorakovapraha.cz.

Soutěž o 5x 2 vstupenky na vybrané koncerty Dvořákovy Prahy probíhá do 1.9.2015.

Vyhrává každý 10. se správnou odpovědí, počet výher je omezen.

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům: Petr Müller, Tereza Horáková, Kateřina Krejčířová, Stanislava Hlaváčková, Lukáš Kroc.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]