226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Glasper přiveze na JazzFestBrno mix hip hopu a jazzu

Pořadatelé festivalu JazzFestBrno zveřejnili kompletní program letošního ročníku a jednou z velkých hvězd 15. ročníku festivalu je i americký pianista a skladatel Robert Glasper, který se pohybuje mezi světy jazzu a hip hopu.

Glasper zavítá se svým projektem Experiment do Sono Centra 11. dubna. Mladý hudebník si za svoji uměleckou odvahu už vysloužil i prestižní cenu Grammy. „Není to tak, že bych hrál jazz a sem tam si zahrál hip hop. Pohybuju se skutečně uvnitř obou žánrů a jsou můj život,“ říká Glasper. Jeho tvorba je zřejmě budoucností jazzu. „Je příležitostí k otevření žánru novým vlivům a hlavně novým posluchačským okruhům, především z řad mladších,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka. Glasper spolupracuje i se slavnými hudebníky, jakými jsou Snoop Dogg, Norah Jones či Macy Gray.

JazzFestBrno přiveze i další světové hudebníky včele s kultovním saxofonistou Waynem Shorterem, zpěvákem s proslulým sametovým barytonem Gregorym Porterem, izraelským pianistou Yaronem Hermanem a polským trumpetistou Tomaszem Stańkem. Dramaturgie festivalu však přinese i pestrou přehlídku toho nejlepšího z Evropy. Nejpočetnější zastoupení logicky patří domácím hudebníkům. Brno se může těšit na hravé vokální sexteto Skety, různými žánry protřelého, ale jazzu stále věrného Ondřeje Rumla, stálici české scény Roberta Balzara či v New Yorku etablovaného hammondkáře Ondřeje Pivce. Na festival zavítá také invenční trio Tomáš Liška, Luboš Malina a Michal Nejtek, kteří dovezou zbrusu nové nadžánrové album Fragile Bliss. Vstupenky a další informace o festivalu jsou k dispozici na webu jazzfestbrno.cz.

ISIC TIP:Využijte 15% slevu na koncert Gregory Porter (8. 3. 2016) a 20% na všechny ostatní koncerty!

Gratulujeme výhercům:
10x vstupenka na koncert na Roberta Glaspera
D. Labská, O. Gilák, L. Timarová, V. Štván, A. Šidlová, M. Haken, M. Trojan, A. Sehnalíková, A. Miček, M. Šímová


Cena o 10 vstupenek na koncert Roberta Glaspera.
Vyhrává každý 10. se správnou odpovědí. Počet výher je omezen.
Soutěž probíhá od 20. 2. 2016 do 20. 3. 2016.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]