226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Fresh Film Fest 2014 v druhé polovině září odhalí Krásné nové světy

Letošní ročník mezinárodního filmového festivalu Fresh Film Fest zaměřeného na debutovou a studentskou tvorbu proběhne v pražských kinech místo obvyklého termínu na konci srpna nově od 17. do 21. září 2014.
Fresh_Film_Fest_plakatO tom, jakými cestami vedla digitalizace ve filmové tvorbě, se divák bude moci seznámit jak formou filmových děl, tak i debatami s filmovými autory. Do programu festivalu jsou zařazeny projekce dvou dokumentárních filmů, které poutavě a ústy slavných filmařů mapují tuto zásadní proměnu.

V dokumentu „Side by Side“ (r.Christopher Kenneally) je v roli moderátora Keanu Reeves a hovoří na dané téma s ikonami současné světové kinematografie. Stejným tématem se zabýval i jeden z letošních festivalových hostů – německý dokumentarista Matthias Maass – ve snímku „Don ́t Try This At Home – Von Dogma bis Dogville“.

I letos představí Fresh Film Fest tvůrce, kteří stojí mimo hlavní proud, ale svojí tvorbou měli výrazný vliv na řadu známých a slavných kolegů. James Benning – experimentální filmař – takto ovlivnil Richarda Linklatera. Jejich tvůrčí vztah rozklíčuje dokument „Double Play: James Benning and Richard Linklater“.

Kromě hlavní sekce s tématem Krásných nových světů festival nabídne mezinárodní soutěže celovečerních debutů a studentských filmů, zvláštní uvedení, distribuční premiéry, koncerty, workshopy, diskuse, výstavy a party.

Soutěž o 10 vstupů na vybrané filmy, probíhá do 10.9.2014.

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům: Soňa Machyňáková, Tomáš Palij, Jiří Šroller, Jan Exner, Ondřej Kopřiv, Michaela Riganová, Pavlína Šámalová, Jana Hosnedlová, Marie Kasalová, Alena Gombíková.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]