226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Festival United Islands of Prague láká na nové hudební objevy

Pražský multižánrový festival United Islands of Prague proběhne v červnu již po třinácté a oživí hudbou Kinského zahradu, Kampu, Střelecký Ostrov a Janáčkovo nábřeží. Letos poprvé bude jeho hlavní program probíhat především v sobotu a v neděli 25. a 26. června, kdy spolu s novým METRONOME festivalem nabídne Praze ten největší hudební víkend všech dob. Již tradičně hlavní program festivalu předznamená Klubová noc, která proběhne ve čtvrtek 23. června v pražských hudebních klubech. Vstup na festival United Islands of Prague je letos opět zcela zdarma.

Během posledního červnového víkendu na festivalu United Islands of Prague vystoupí například velká naděje německé hudební scény, zpěvák a multiinstrumentalista L’Aupaire, temně melancholické severské trio Get Your Gun, rakouská elektro-popová formace Leyya a také jedna z nejzásadnějších postav blízkovýchodní undergroundové hudební scény – libanonský hudební producent Zeid Hamdan, který vystoupí s egyptskou zpěvačkou Maii Waleed. Dále zahrají neofolkoví Trad.Attack! z Estonska, kteří sbírají jedno ocenění za druhým či nejskloňovanější polská zpěvačka současnosti Monika Brodka. Z tuzemských interpretů zavítá na jedno z pěti pódií letošního ostrovního festivalu například Monika Načeva, která zde během jedinečného koncertu oslaví své jubilejní padesáté narozeniny.

Výraznou vycházející hvězdou, která si odbyde svou festivalovou koncertní premiéru, je Emma Smetana, moderátorka, herečka a zpěvačka, která v letošním roce zaujala hudební kritiky velmi vydařenou popovou deskou, za níž stojí producent Jiří Burian. Nenechte si ujít ani koncert čtveřice Piano, která se pohybuje na pomezí alternativního popu a v prosinci 2015 vydala své poslední album Theia. Na festivalu se objeví také ty nejzajímavější projekty z loňské Klubové noci – Ponk, The High Corporation nebo Hard to Frame. Dalším výrazným zástupcem tuzemské scény jsou indie-popoví VyJakoMy, kteří zahrají jak v rámci Klubové noci, tak na hlavním pódiu United Islands of Prague.

Na festivalu se můžete opět těšit na bohatý doprovodný program a také propojení s novým festivalem METRONOME, za kterým stojí stejný organizační tým. Vstup na festival United Islands of Prague bude letos opět zcela zdarma. Kompletní program najdete od května 2016 na webových stránkách www.unitedislands.cz.

ISIC TIP:Vyzvedni si na festivale 1+1 partner pas zdarma!!!
Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Soutěž probíhá od 12.5.2016 do 13.6.2016.
Soutěž o 10x partner pas na United Island.

Vyhrává každý 10. soutěžící se správnou odpovědí. Počet výher je omezen.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]