226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Festival Okolo Třeboně oslaví čtvrtstoletí

Krásné půlkulaté narozeniny oslaví od 30. června do 3. července festival Okolo Třeboně, jehož organizátoři si k pětadvacetinám nadělí sérii velkých koncertů. Samozřejmě nebude chybět ani tradiční představení Divadla Járy Cimrmana, které tentokrát do Třeboně přiveze hru Blaník a odstartuje hudební hody sestavené z mnoha žánrů.

Festival Okolo Třeboně každoročně zahajuje prázdniny. Letos pozmění svoji formu – namísto většího počtu kratších vystoupení dá divákům možnost, aby sisoustředěně vychutnali velké koncerty.„Od časů, kdy jsme s festivalem začínali, se vnímání pohody a radosti z muziky proměnilo. Proto jsme se rozhodli kvalitu upřednostnit nad kvantitou,“ vysvětlil ředitel festivalu Pavel Barnáš.
Muzikantské menu otevře ve čtvrtek 30. června kapela Jelen, která kdysi zabodovala v soutěži Houpací kůň a nyní už má spoustu fanoušků a energie na rozdávání. Den po ní vystoupí neúnavní Nezmaři, kteří stáli u zrodu festivalu a pravidelně se do Třeboně vracejí, a to i v různých fúzích. Tentokrát se symfonickým orchestrem a speciálním hostem, jímž bude Felix Slováček jr. Další večer se na pódiu vystřídajíkapely Epydemye, Jananas, Žamboši a letošní vítěz soutěže mladých kapel Houpací kůň. Koncertní menu uzavřou v neděli Chinaski. „Letošní ročník se vyznačuje také tím, že prostřídáme různá prostředí, aby si diváci krás Třeboně pěkně užili,“ dodal Barnáš.

Festival podle něho zraje jako víno, největší radost má z obroského zájmu o soutěž Houpací kůň, do níž se letos přihlásilo 86 písničkářů a kapel, tedy dvakrát víc než loni. Přes 60 muzikantů a dalších odborníků z hudební branže z nich vybralo sedm statečných, kteří postoupili do finále, a osmého finalistu bude až do 15. června vybírat široká veřejnost. Vítěz Houpacího koně si zahraje na hlavní festivalové scéně a má zajištěno několik vystoupení, nahrávací frekvenci v Českém rozhlase České Budějovice i cestu do rádií a televizí.Podrobnosti jsou na www.okolotrebone.cz.

Čekání na festival zpestří už 18. června koncert legendární rockové kapely Katapult, která má třeboňské publikum v takové oblibě, že tam chce zahrát ve všech ročních obdobích. Už zde koncertovala v létě i na podzim, takže nyní přišlo na řadu jaro – tentokrát u příležitosti turné Kladivo na život! Hudební menu servírované agenturou Bárny bude pokračovat i v létě, například 23. července koncertem Anety Langerové a 25. července vystoupením Václava Hudečka s komorním orchestrem Musica Lucis.

ISIC TIP:Využijte 20% slevu na vstupenku v předprodeji na www.okolotrebone.cz!!!
Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Soutěž probíhá od 9.5.2016 do 10.6.2016.
Soutěž o 10 volných vstupů na festival Okolo Třeboně (výhra se nevztahuje na divadlo).

Vyhrává každý 10. soutěžící se správnou odpovědí. Počet výher je omezen.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]