Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Festival Okolo Třeboně bude letos delší!

Hradišťan s Vlastou Redlem, Václav Neckář s Janem Spáleným a Radkem Pobořilem, Nezmaři se symfoniky z Českého rozhlasu a k tomu jedna svátečně vyladěná neděle, kterou zahájí CimbalClassic a dokončí MelodyMakers – to jsou hlavní lahůdky hudební hostiny zvané Okolo Třeboně. Odehraje se od pátku 29. června do pondělí 3. července v areálu třeboňského zámku.

Loni oslavil festival čtvrtstoletí, což byla i příležitost bilancovat a zjistit, že celovečerní vystoupení mají v současné době větší ohlas než festivalové koncertní ochutnávky. Proto bude letošní program složený z mimořádných muzikantských setkání, která se vzájemně obohacují. Festival bude o den delší – už ve čtvrtek ho zahájí Divadlo Járy Cimrmana, tentokrát hrou Afrika aneb Češi mezi lidožravci, a skončí až v pondělí 3. července.

Jedním ze splněných snů bude v pátek 30. června společný koncert Vlasty Redla s Hradišťanem, spojení dvou významných osobností folku a folkloru, jejichž koncerty bývají velkým zážitkem umocněným silou mužských sborů.

Neděle bude sváteční: odpoledne vystoupí ve Schwarzenberské hrobce brněnská kapela CimbalClassic, jež přiveze výběr toho nejlepšího za 25 let existence a zahraje i nové písničky z desky, kterou právě chystá.

Závěr festivalu obstará v pondělí unikátní spojení kapely Nezmaři se členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu, kteří představí v kostele sv. Jiljí koncertní program, s nímž sklízejí velké úspěchy po celé republice.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Pavla Hosnedlová, Regina Kladova, Lucie Králová, Marek Kalabza, Kateřina Hejdusová, Eva Davídková, Karolína Koubková, Ondřej Mráz, Marek Martaus, Ivana Jankovičová.

Související články