226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Festival OBZORY láká na ty nejzajímavější hosty a pestrý program

Aktivní outdooroví sportovci, horolezci, zkušení i méně zkušení cestovatelé, ale i pasivnější diváci, kteří se jen rádi podivují nad zážitky jiných. Ti všichni se sejdou na jednom z největších festivalů v ČR o cestování a aktivitách v přírodě.

Festival OBZORY se uskuteční 1. a 2. listopadu na pražské Filosofické fakultě Karlovy univerzity a má ty nejlepší předpoklady stát se opravdu výjimečnou akcí.

obzory-logoNa co se můžete těšit?

„Jedná se v podstatě o takovou velkolepou konferenci s výměnou zkušeností a rad specializovaných odborníků,“ vysvětluje s úsměvem manažerka festivalu Kateřina Hlavová. Návštěvníci se podle ní můžou těšit na opravdu pestrý program, v němž nebudou chybět prezentace předních českých cestovatelů a outdoorových sportovců, interaktivní workshopy s předáváním horolezeckého know how nebo kurzy vaření, hudby a tance z exotických zemí.

„Mezi hosty budou čeští horolezci Marek Holeček či Honza Trávníček, přední český kajakář Jakub Kajman Šedivý, skvělá higlinerka Anča Kuchařová nebo horský vůdce Jan Bednařík. Z cestovatelů jsme pak pozvali třeba Martina Mykisku, Lenku Klicperovou nebo Davida Švejnohu, běžce ultramaratonů Ivanku Pilažovou nebo Dana Orálka“ vypočítává Kateřina a dodává, že to je jen zlomek celého programu.

Sleva s ISIC

Vstupenky Základní ISIC sleva
Celovíkendová 490,- 450,-
Jednodenní 290,- 250,-
Půldenní 160,- 120,-

Workshopy všeho druhu

Hosté se také naučí, jak se vybavit do přírody dle náročnosti výletu a jak si správně připravit cestovní lékárničku, seznámí se s nejnovějšími trendy techniky a vybavením do přírody a také získají užitečné rady o focení v přírodě v náročných klimatických podmínkách. Lákadlem bude i možnost vyzkoušet nepálskou, libanonskou či dokonce hmyzí kuchyni.

Vendulka Pánková, Miss orient 2006, nechá nakouknout pod pokličku orientálního a bolliwoodského tance, které si dívky mohou během festivalu vyzkoušet. Pokud máte rádi dynamičtější pojetí tance, Tereza Kerle pro Vás připravila kurz afrického tance. Sobotní večer zakončí afrokubánská kapela Marimba Mama.

Velkou výhodou je, že se na celou akci můžete vydat i s dětmi. „Během festivalu bude k dispozici celodenní hlídání dětí a navíc s bohatým programem, jako je tvoření šperků, modelování yetiho, tvorba mandaly a mnoho dalších aktivit,“ vysvětluje Kateřina.

Celým festivalem bude provázet Pavel Sladký, dynamický moderátor z Českého rozhlasu, kterého můžete znát například z cestovatelského magazínu Casablanca na Rádiu Wave.

Doprovodný program

Pokud si najdete chvilku mezi nabitým programem v šesti sálech, můžete se porozhlédnout po chodbách, kde budou rozmístěny stánky s outdoorovým vybavením, kulinářskými dobrotami z celého světa, knihami, šperky, kořením. To vše k zakoupení za zvýhodněné festivalové ceny. Navíc o přestávkách proběhnou taneční a hudební představení nebo soutěž o nejlepší cestovatelské foto.

„Zkrátka věříme, že  si každý dobrodruh i cestovatel najde svůj „OBZOR“, kde mu bude fajn. Přijďte v hojném počtu, ať vytvoříme parádní atmosféru,“ zve Kateřina Hlavová a celý organizátorský tým.

Podrobný program naleznete na festivalobzory.cz.

Soutěž o 2x 2 celovíkendové vstupenky, probíhá do 26.9.2014.

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům: Adam Kubišta, Kateřina Ličmanová.

Odpověď na soutěžní otázku můžete nalézt na stránkách www.festivalobzory.cz

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]