Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Colours of Ostrava opět tady!

Imagine Dragons, Jamiroquai, Norah Jones, Justice, alt-J, Birdy, Midnight Oil, Moderat, LP, Benjamin Clementine, Michael Kiwanuka, Laura Mvula, UNKLE, Afro Celt Sound System nebo Nouvelle Vague. To je jen několik hlavních jmen z nabídky letošního ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 19. do 22. července v úchvatném industriálním prostředí Dolních Vítkovic.

Celkově si návštěvníci festivalu, který byl loni zařazen britským deníkem The Guardian mezi 10 nejlepších v Evropě, budou moci vybrat z více než 350 programových položek na 20 venkovních i krytých scénách. Do Ostravy letos přijede přes 80 zahraničních a 60 domácích kapel a hudebníků, kteří nabídnou zážitky z mnoha žánrů – od elektroniky, přes world music, rock, pop či jazz až po flamenco. Objeví se zda zástupci hudebních scén z celého světa. Hudební program návštěvníci najdou na oblíbených Drive stage s energickými, “hospodskými” kapelami, na Electronic stage s tím nejzajímavějším ze současné elektronické scény i v sále Gong určeném pro náročné jazzové nebo akustické projekty. Pouze pro Colours of Ostrava vzniká několik jednorázových projektů: například na jednom pódiu zde společně vystoupí zpěvák Michal Hrůza s kapelou a více než padesát členů Janáčkovy filharmonie Ostrava. Nebo na jedné ze scén napne na protilehlou konstrukci čtyřicetimetrové struny své harfy hudebník William Close. Koncerty doplňuje neobyčejně bohatý doprovodný program: divadla – například Cirk La Putyka, Divadlo Husa na provázku, divadlo VOSTO5 nebo Činoherní studio Ústí nad Labem. Nebudou chybět ani projekce filmů, workshopy nebo diskuse se zajímavými světovými i domácími osobnostmi v rámci mezinárodního fóra Meltingpot. Uměleckou tvorbu představí zvláštní Design zóna. V areálu festivalu proběhne řada výstav a výtvarných aktivit.

K tradičnímu servisu patří stanové městečko u Slezskoostravského hradu, bankomaty v areálu, směnárna, pitná voda v areálu zdarma, sleva VLAK+ s Českými drahami, rezervace míst do sálu Gong předem, velkoplošné projekce, půjčovna kol společnosti Kola pro Afriku, tribuny, vratné kelímky NickNack apod.

Čtyřdenní vstupenky s 10% slevou na karty ISIC, ITIC, IYTC jsou k dostání na www.colours.cz, kde také najdete veškeré informace.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Jitka Mašlová, Václav Hampl, Marek Kalabza, Šárka Trojanová, Lukáš Vacek, Jana Odnogová, Karolína Štetiarová, Pavla Šuláková.

Související články