226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Čína, Říše středu

Čína je neuvěřitelná země s jednou z nejstarších civilizací na světě. Díky tomu, že je třetí největší zemí světa, skýtá nejrozmanitější přírodní úkazy od hor, pouští, jezer, moderních měst s mrakodrapy, chudých vesnic až po Velkou čínskou zeď. Číňané se v 6. století př. n. l. považovali za zvláštní národ obývající tzv. Říši středu v centru celého vesmíru.

zboží, což je potřeba řešit urputným smlouváním. Dalším mínusem je jazyková bariéra. Kromě Šanghaje se člověk skoro nikde nedomluví, což je velkým problémem zvlášť v případech, kdy cestujete sami a ztratíte se nebo nemůžete najít například zastávku autobusu.

Číňané obecně dbají na péči o své tělo a zdraví nejen používáním tradiční čínské medicíny, ale také cvičením jógy nebo kondičními procházkami. Je normální, že je uvidíte v parku, jak tančí předem nacvičené choreografie nebo dělají na hrazdách otočky o 360 stupňů.

Na závěr bych se s vámi ještě ráda podělila o nějaké perličky z Číny. Kapitola sama o sobě jsou čínské veřejné toalety. Žlábek v zemi, zdi, které by oddělovaly jednoho člověka od druhého, nepřipadají v úvahu, takže vám nezbývá nic jiného než si přidřepnout a potřebu vykonávat vedle někoho dalšího. Další zajímavostí je to, že čínské děti nenosí plenky, ale většinou mají body nebo jiný obleček s otvorem mezi nohama.

Na co si musíte po svém příjezdu zvyknout, je všudypřítomné plivání a chrchlání, stání ve frontách, na přeplněné metro, kdy doslova bojujete o to, abyste mohli vystoupit. Vyhraje ten nejsilnější.

Návštěvu Číny doporučuji těm, kteří chtějí zažít dobrodružství. Každý den tu zažijete něco nového, neobvyklého a překvapujícího. S návštěvou neotálejte, protože ten pocit, kdy se procházíte po Velké čínské zdi nebo lezete po mystických Žlutých horách, nikde jinde nezažijete. Do Číny se budu pokaždé ráda vracet.

Autor: Barbora Fialová, www.fijalka.cz

ISIC TIP:Využijte slevu 30% na průvodce Lonely Planet v prodejně ISIC Point!
Soutěž byla ukončena

Informace o výhercích

Hercl A., Turek M., Tomaščinová Z.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]