Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: Bounty Rock Café Open Air letos se 100 procenty muziky navíc!

Už posedmé nastartuje letní festivalovou sezonu v České republice olomoucký Bounty Rock Cafe Open Air. Program v areálu Korunní pevnůstky se ale 17. června poprvé se rozdělí na dvě stage. Tak bohatý line-up by se prostě na jedno pódium nevešel. Zahraje jedenáct kapel a interpretů. Bude mezi nimi jméno se světovým renomé, americká zpěvačka Dana Fuchs, česká bigbítová klasika Pražský výběr nebo metalový Škwor. Pořadatelé ale letos mysleli víc i na mladší publikum, když pozvali například vycházející hvězdu německého symfonic metalu – Beyond The Black.

„Profilovali jsme se jako akce zaměřená na tvrdší muziku a v této tradici chceme pokračovat. Letos ale rovnou na dvou pódiích. Festivalovou sezonu u nás otevřeme žánrovým mixem, ve kterém nechybí bigbít, hard rock, metal, punk nebo blues rock,“ řekl pořadatel festivalu Dušan Neumann.

Právě bluesrockovou muziku se strhující dávkou energie reprezentuje největší hvězda letošního ročníku, americká zpěvačka Dana Fuchs. Jedna z nejtalentovanějších amerických zpěvaček, někdejší moderátorka MTV a úspěšná herečka, o které se mluví jako o nové Janis Joplin, zahraje v Olomouci podruhé. „Před třemi lety její koncert zahajoval Olomoucké kulturní prázdniny. Daně se tady ohromně líbilo a my se těšíme, že nám zase předvede živelné pojetí blues rocku,“ vzpomínal pořadatel Bounty Rock Cafe Open Air.

Na výživnou dávku skvělé muziky se musejí připravit i fanoušci českého bigbítu. V Olomouci zahraje třeba legendární Pražský výběr ve složení Kocáb, Pavlíček, Čok, Hrubeš a Kryšpín. „Už vystupují jen sporadicky. Náš koncert bude výjimečná příležitost vidět a slyšet velkou rockovou show kapely, která představuje vrchol novovlnné muziky už pro několik generací fandů,“ dodal Neumann.

Zbystřit by při pohledu na letošní festivalové menu měly taky mladší ročníky. Pořadatelům se podařilo dohodnout koncert německé symfonic metalové kapely Beyond The Black v čele s respektovanou vokalistkou Jennifer Haben. „Kapela vznikla v Mannheimu před třemi lety a už stihla vydat dvě alba. Přestože se původní sestava vloni rozpadla, pokračuje i v novém složení to, co je na Beyond The Black nejlepší – charismatická zpěvačka, skvělé orchestrální aranže a špičkový zvuk,“ popsal jednu u hvězd festivalu Neumann.

V areálu Korunní pevnůstky to 17. června kromě jmenovaných muzikantů rozjedou staří známí Horkýže Slíže a Škwor, progresivní kapely Votchi a – 123 minut, formace kolem herce Vojty Kotka Th!s, zpěvačka, písničkářka, hudební skladatelka Lenny nebo známá olomoucká nu-metalcore kapela Sunset Trail, která má čerstvou zkušenost z evropského turné s věhlasnými Caliban.
Vstupenky na Bounty Rock Cafe Open Air lze zakoupit v předprodeji v sítích Ticketportal a Ticketstream za zvýhodněných 899 korun. Na místě pak vstupenka bude stát 999 korun.
Bounty Rock Cafe Open Air se koná už posedmé. V minulých letech díky němu v Olomouci zahrály rockové legendy Uriah Heep a Jethro Tull nebo německá popová ikona Alphaville. Loňský ročník navštívilo zhruba 2 500 lidí, kteří si pochvalovali téměř rodinnou atmosféru akce.

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže
Kristýna Šplíchalová
Marek Kalabza
Tereza Sehnalová
Patrik Szkandera
Ondřej Mráz
Lenka Vaneková

Související články