226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Boskovice 2016? Dusilová, Tata Bojs i Aid Kid

Festival pro židovskou čtvrť slaví 24 let. I dnes si drží výsadu mezi jinými: živelně proplétá město od synagogy přes hrad až po letní kino. A dávka hudby, divadel, filmů, čtení i výstav slibuje nezapomenutelný začátek léta v uličkách Boskovic.

Kdo letos od čtvrtka 7. do neděle 10. července vystoupí? Lenka Dusilová a Baromantika, Rosa Parks (H), Tata Bojs, The Ills (SK), Please The Trees, Gwyn Ashton (AUS), Michal Prokop Trio, AGU (PL/CZ), Kieslowski, Aid Kid, The Nesbitts, Tom Holič LIVE, Sestra (D/CZ), Cermaque, Skrytý půvab byrokracie, Ghost of You, Planety, Stinka, Romanika (SK), Děti mezi reprákama, Ponk, Manon meurt, Kovadlina, Mutanti Hledaj Východisko a mnoho dalších.

Festivalový program ani letos hudbou zdaleka nekončí. Každý ze čtyř festivalových dnů plní také divadla, filmy a výstavy.
„Jeden filmový blok bude letos věnovaný takzvaným šestatřicátníkům: Janu Němcovi, Zdeňkovi Svěrákovi, Janu Kačerovi a dalším tvůrcům, kteří by letos slavili nebo slaví osmdesátiny. Další z bloků bude patřit rodině Topolů. Filmem Věry Chytilové Šašek a královna připomeneme 70. výročí narození Jiřího Bulise. Promítneme také dokument o Janu Balabánovi nebo vítězný film Ceny Pavla Kouteckého,“ uvedl dramaturg Petr Michálek.

Svébytnou součást festivalu tvoří také besedy, workshopy a autorská čtení – letos vystoupí například literáti Petr Hruška a Petr Motýl. Příčinu ke konání festivalu zavdal na počátku devadesátých let neutěšený stav židovské čtvrti. Její existence jako urbanistického celku, byla vážně ohrožena. Festival Boskovice pro zachování a obnovu židovské čtvrti se poprvé konal v roce 1993 a také díky každoroční přítomnosti návštěvníků z celé republiky i odborné veřejnosti a novinářů se postupně podařilo její osud zvrátit.

ISIC TIP:Využijte 100 Kč slevu z ceny plného vstupného!!!
Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Soutěž probíhá od 19.5.2016 do 10.6.2016.
Soutěž o 9 x 2 vstupenky na festival Boskovice.

Vyhrává každý 10. soutěžící se správnou odpovědí. počet výher je omezen.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]