226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Bittová, Sommer, Longital. Festival Boskovice 2015 opět otevře léto

O druhém červencovém víkendu se v jihomoravských Boskovicích odehraje 23. ročník festivalu s podtitulem „pro židovskou čtvrť“. Už přes dvacet let se město na začátku léta mění v kulturní oázu, do které se sjíždějí tisíce lidí.

boskovice plakatPrávě místo konání má zásadní podíl na neopakovatelné atmosféře festivalu. Koncerty, představení, promítání i čtení proplétají celé město. Na čtyři dny tak ožívají všechny jeho unikátní památky: židovská čtvrť a synagoga, hrad, zámecký skleník, farská zahrada, amfiteátr letního kina nebo panský dvůr.

I letos festival představí desítky hudebních projektů z Česka i zahraničí. Jednou z hlavních hvězd festivalu bude německá jazzová legenda, bubeník Günter „Baby“ Sommer. „Přivézt zakladatele německého moderního jazzu jsem se snažil několik let, je skvělé, že se to konečně povedlo. Sommer má za sebou spolupráci s Peterem Brötzmannem, Cecilem Taylorem nebo českým kytaristou Rudolfem Daškem. Do Boskovic přijede nejen se třemi dlouhodobými jazzovými projekty, ale i se sestavou freeIlusion složenou z Günterových žáků přímo pro tuto příležitost,“ uvedl Viktor Slezák, jeden z dramaturgů česko-německé jazzové scény.

Svébytnou součást festivalu tvoří také divadla, autorská čtení a filmové projekce. Hosté se mohou těšit například na jedinečnou dětskou operu Hanse Krásy z terezínského ghetta Brundibár, scénické čtení ze vzpomínek kněze Antonína Huvara na komunistické věznice, nebo tradiční filmový blok letos věnovaný profilu scenáristy Jiřího Křižana.

Více na www.boskovice-festival.cz.

Soutěž o 10x 2 vstupenky na festival Boskovice probíhá do 1.7.2015.

Vyhrává každý 10. se správnou odpovědí, počet výher je omezen.

Soutěž byla ukončena. Gratulujeme výhercům: Martina Lejsková, Květa Teislerová, Kamila Hudečková, Denisa Machů, Barbora Knapová, Barbora Smudková, Jana Brzobohatá, Magdaléna Ryndová, Alena Vocelková, Anna Klejchová.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]