226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

SOUTĚŽ: Alternativní festival Henry Lee Fest již podruhé

Agentura Mersey připravuje druhý ročník Henry Lee Festu, alternativního festivalu, který je věnován postavě z písní Nicka Cavea – Henrymu Lee.

Na prvním ročníku vystoupili např. Sunshine, PPU, Noblesse Oblige, My Dead Cat, Please The Trees a další. Festival, na kterém nesmíš chybět, se uskuteční v brněnské továrně Zbrojovka v Lazaretní ul. 7 v sobotu 27.9.2014 od 17 hodin.2014_plakat

Hlavními hvězdami tohoto ročníku bude Australan Mick Harvey a berlínští The Ministry Of Wolves. Hudebník-multiinstrumentalista, producent a skladatel Mick Harvey prošel skupinami The Birthday Party a The Bad Seeds, které založil společně s Nickem Cavem. Své první sólové album vydal v roce 1995; později se věnoval jak sólové kariéře, tak i skládání hudby k filmům nebo spolupráci s jinými hudebníky (PJ Harvey, Anita Lane, Robert Forster, Conway Savage či Rowland S. Howard).

Kapelu The Ministry Of Wolves tvoří Alexander Hacke (Einstürzende Neubauten / Crime & The City Solution), Mick Harvey (spoluzakladatel Nick Cave & The Bad Seeds), Danielle de Picciotto (spoluzakladatelka německé ‘Love Parade’ členka Crime & The City Solution) a Paul Wallfisch (hudební ředitel Theater Dortmund). Formace letos v březnu vydala album Republik der Wölfe, které vychází z klasických pohádek bratří Grimmů.

Alexander Hacke, významná postava německé experimentální scény, je znám hlavně svou prací s kapelou Einstürzende Neubauten, nicméně spolupracoval s celou řadou dalších umělců, jako např. The Tiger Lillies, Meret Beckerová, Gianna Nannini ad.

Pořadatelé z agentury Mersey se snaží vytvořit novou tradici avantgardně laděného festivalu jdoucího proti pokleslému mainstreamu, který v současnosti zaplavuje česká media. Melancholické prostředí opuštěné továrny je ideální kulisou k akci, která má v programu poetického Vladimíra Mišíka a ETC, post punkové The Prostitutes, legendu české alternativy MCH Band s Mikolášem Chadimou, Velvet Underground Revival Praha, a na druhé stagei mladé kapely My Dead Cat, Gerda Blank (NZ), Wild Tides a Boy.

Po skončení živých koncertů následuje afterparty se Stevem Morellem z Berlína a s Kayem Buriánkem a Tvzexem (Bounce! Bounce !). Kromě hudební produkce se můžeš těšit na doprovodné projekce, zdravé hamburgery, Geng Beng performance a 3 bary s nejlepším pivem a destiláty.

Předprodej vstupenek zajišťují sítě Ticketpro, Ticketportal a Ticketart, hlavní brněnský předprodej je v Indies na Poštovské 2.

Pokud nechcete pro vstupenky nikam chodit, můžete si vybrat, zda si koupíte lístky do mobilu přes SMS ticket (www.smsticket.cz) nebo online přes TICKETON (www.ticketon.cz) či GoOut.cz (www.goout.cz)

Držitelé platných průkazů ISIC/ITIC/IYTC/ALIVE mohou využít slevu ve výši 15% na vstupném. Tyto vstupenky zakoupíte na www.isicpoint.cz

Vstupné je 350 Kč do 20.9. a poté se zvýší 390 Kč do 27.9.

 

Soutěž o 10 x 2 vstupenky, probíhá do 20.9.2014.

Soutěž byla ukončena.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]