Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

SOUTĚŽ: 18. Letní slavnosti staré hudby jsou za dveřmi!

18. mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby probíhá celý červenec a začátek srpna v Praze a nabídne řadu skvělých koncertů v podání špičkových zahraničních interpretů mj. z Francie, Španělska, Německa, Nizozemí, Belgie a Itálie.

18. mezinárodní hudební festival Letní slavnosti staré hudby probíhá celý červenec a první srpnový týden v Praze a nabídne řadu skvělých koncertů v podání špičkových zahraničních interpretů mj. z Francie, Španělska, Německa, Nizozemí, Belgie a Itálie. Koncerty se konají v krásných historických sálech (Rudolfinum, Zámek Troja, Lobkowiczký palác na Pražském hradě, Strahovský klášter ad.). Letošní ročník nese název „Versailles“ a je věnován hudbě na dvoře krále Ludvíka XIV.

Ohromí vás velkolepá francouzská moteta (Král nebes), stanete se svědky souboje mezi hudebními rivaly u královského dvora (Duel da gamba) nebo vás uhranou španělské a baskické taneční rytmy (Dantza). K vrcholům programu budou patřit slavné italské kantáty (Salón korunní princezny) nebo virtuosní kusy G. Ph. Telemanna a jeho současníků (Galantní konverzace). Na závěr festivalu pak v Rudolfinu zazní nejkrásnější operní árie za doprovodu unikátního orchestru s nástroji z dobového orchestru Ludvíka XIV. (Slavnost pro krále Slunce)!

Soutěž byla ukončena

Informace o soutěži

Výherci soutěže

Karolína Součková, Eliška Vyhnánková, Markéta Krásová.

Související články