226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Rozhovor: Richard „Riči“ Jurečka o natáčení freeskiingového filmu eXcelent Separation

Přinášíme vám rozhovor s jedním z jezdců nově vznikajícího českého freeski filmu eXcelent Separation. O začátcích své lyžařské kariéry a zážitcích z natáčení se s námi podělí slovenský jezdec Richard Jurečka, kterému nikdo neřekne jinak, než “Riči”.

Jak jsi s freeskingem začínal? Kolik let už jezdíš?

Ve 2 letech mě rodiče (oba alpští lyžaři) poprvé postavili na lyže. Hned jsem se do nich zamiloval a šlo to víceméně samo. Lyžoval jsem závodně do mých 17 let, kdy jsem pochopil, že na lyžích se dají dělat i zábavnější věci, než jen jezdit v brankách. Dnes je mi skoro 23 a freeskingu se věnuji už 6 roků.

Jak jsi se dostal k natáčení se Separation films?

Do této super party jsem se dostal prostřednictvím Jiřího Voláka – člověka, kterého si nesmírně vážím za to, jaký má přínos pro freeski komunitu. Například pořádá super letní závod Kromwars. Na začátku sezony mě Jirka oslovil s tím, jestli bych se chtěl připojit k projektu eXcelent Separation. Neváhal jsem ani vteřinu!

Co pro tebe znamená být jedním z riderů eXcelent Separation? 

Pamatuju si, jak jsem seděl doma u počítače, když vyšel první Separation Movie. To byl rok 2011 a přišlo mi to jako jedinečný projekt, kterých není mnoho. Je za námi pár let a já jsem dostal možnost ukázat co ve mně je, tak snad se Vám bude film líbit. Pro mě je to příležitost, z které chci vytěžit maximum.

Co říkáš tomu, že eXcelent Separation bude mít svojí premiéru i na Slovensku? 

Nic víc si nemůžu ani přát. Dostat se do českého filmu s premiérou i na Slovensku je pro mě zatím vrchol kariéry a věřím, že eXcelent Separation bude mít velký úspěch.

Viděl jsi už nějaké záběry, které budou ve filmu? Jestli ano, co na ně říkáš? 

Viděl jsem pár krátkých slow-motion záběrů už v průběhu natáčení a skoro mi spadla čelist. Několikrát jsme natáčeli i na kameru Red Epic, kterou filmaři půjčili od Biofilms, takže se bude na co dívat. Mně osobně se práce Separation Films velice líbí a jsem si jistý, že film bude bomba.

 

Koukněte na předchozí filmy Separation:
Separation movie https://vimeo.com/16962514
Ultim8 Separation https://vimeo.com/34893451

Sledujte Separation na:
FB: https://www.facebook.com/separationfilms
Instagram: @separation_films

Hlavní partner filmu:
eXcelent

Partneři filmu:
Red Bull, Kama, Jägermeister, BIOFILMS

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]