Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Půjčovny kol Českých drah

Léto je již v plném proudu a příznivci cyklistiky opět vyrážejí na výlety za krásou české přírody. České dráhy nabízejí v 98 cyklopůjčovnách ve všech krajích kvalitní horská, treková i krosová kola, ve 13 stanicích rovněž elektrokola a koloběžky.

Koloběžky si zájemci budou moci vypůjčit ve stanicích Třeboň, Třeboň lázně, Cheb, Karlovy Vary dol.n., Františkovy Lázně, Ostrava hl.n., Olomouc hl.n., Pardubice hl.n., Letohrad, Praha-Smíchov, Nymburk hl.n., Ústí nad Labem a Kroměříž.

Nově v letošním roce si mohou zájemci o cykloturistiku vypůjčit kola v Berouně, Mělníku, Litoměřicích město, Náchodě, Lounech a Rumburku.
V každé půjčovně jsou pro zákazníky připraveny rovněž cyklistické helmy, a to jak nejen pro děti, ale i pro dospělé. Vybrané cyklopůjčovny nabízejí také dětská kola nebo dětské cyklosedačky.

Výhody cyklopůjčoven ČD

  • Žádné starosti s přepravou kola na místo výletu
  • Příznivé ceny půjčovného, které se pohybují podle kraje od 110 Kč/ den – 250 Kč/ den (u elektrokola se pak cena pohybuje kolem 300 Kč/den). Zákazníci s platnou In Kartou, průkazy ISIC a ITIC, jízdním dokladem InterRail a Eurrail mají v půjčovnách slevu.
  • Uložení kol ve vybraných úschovnách ČD zdarma
  • Kvalitní kola, elektrokola a koloběžky odpovídající předpisům
  • Bezplatná přeprava kol na vybraných tratích,
  • Možnost vrácení v jiné cyklopůjčovně ČD.

Pro zapůjčení kola je nezbytné předložit dva osobní doklady (občanský průkaz, řidičský průkaz, In Kartu ČD apod., podepsat nájemní smlouvu, zaplatit půjčovné a kauci, která bude vrácena při odevzdání kola). Kauce za kolo/koloběžku činí 1000 Kč, kauce za elektrokolo pak 2500 – 3000 Kč.

S koly z půjčoven ČD se zákazník nemusí obávat vydat i na delší trasu, protože když mu dojdou síly, nebo jej zastihne déšť, může na vybraných tratích nastoupit do vlaků ČD, ve kterých uhradí pouze cenu za jízdné a předloží nájemní smlouvu, která opravňuje k bezplatné přepravě kola (ve služebním oddílu nebo jako spoluzavazadlo).

Kolo si v půjčovně může zákazník rezervovat už předem telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu. V letním období tuto rezervaci doporučujeme.

Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si mohou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému zapůjčení jízdního kola.

Související články