Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Průkaz ISIC zjednodušuje dopravu v Olomouckém kraji

Žáci a studenti v Olomouckém kraji mohou nově využívat průkaz ISIC při cestování veřejnou dopravou. Nahradí jím dříve potřebné potvrzení o studiu, které vystavuje příslušná škola. Dopravci začali ISIC akceptovat od září 2016.

Olomoucký kraj začal tímto způsobem využívat průkazy ISIC jako první region v České republice. „ISIC je mezi žáky a studenty oblíbeným nástrojem, proto dohodu s jeho oficiálním vydavatelem v České republice, společností GTS Alive, vítáme,“ říká ředitel Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Jaroslav Tomík. S průkazem je možné cestovat osobními a spěšnými vlaky, autobusy i městskou hromadnou dopravou.

Mladým lidem ISIC výrazně zjednodušuje získání příslušného žákovského tarifu. Zatímco dřív si museli nejdříve u dopravce vyzvednout příslušný formulář, nechat jej potvrdit ve škole a poté opět zamířit do dopravní kanceláře, nyní jim tato povinnost odpadá. Stačí jim přijít s průkazem ISIC k dopravci a nahlásit, jakou trasou mezi domovem a školou jezdí. Trasa se mu zanese do průkazu a on s ním následně může kupovat příslušné jízdní doklady.

ISIC je celosvětově uznávaným dokladem, kterým mladí lidé prokazují své studium na základních, středních a vysokých školách. Řada vzdělávacích institucí jej akceptuje například jako vstupní kartu do školy či do knihovny. Kartu je možné získat na více než pěti stech českých škol, na prodejních místech či on-line na internetu.

Zájemci naleznou další informace na webu Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje http://www.idsok.cz/zakovske-a-studentske-jizdne/.

 

Související články