226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Prodlužte si léto cestováním

Díky kartě ISIC si můžete užívat studentské výhody nejen během školního roku, ale i o prázdninách. To platí i o cestování vlakem s železničním dopravcem LEO Express.

Při předložení karty ISIC a věrnostní karty s:)mile Card, získáte do konce letních prázdnin slevu 30% na všechny neakční jízdenky.

Přemýšlíte, kam ještě vyrazit? Inspirujte se s:)mile Výlety, které pro své zákazníky LEO Express připravil.

Za celebritami do Muzeum Grévin Praha

Grevin2Propracovaná scénografie, interaktivní zábava a zejména možnost vidět zblízka vosková dvojčata současných celebrit i historických osobností. To je Muzeum Grévin v pražské Celetné ulici. Jak to vše začalo? Na konci 19. století přišel zakladatel úspěšného deníku Le Gaulois a novinář Arthur Meyer s nápadem představit a ukázat široké veřejnosti populární osobnosti, o kterých se psalo jen na stránkách novin. A to v reálné podobě, ve 3D. Bylo to v dobách, kdy se ještě ani v novinách běžně nepoužívala fotografie.

Proto chtěl Artur Meyer realizovat svůj sen a vybudovat prostor, kde by měla široká veřejnost možnost setkat se s tvářemi osobností, které znají pouze z novin a časopisů, a to zejména z textů. K realizaci tohoto originálního projektu si přizval Alfreda Grévina, skvělého karikaturistu, sochaře a návrháře divadelních kostýmů. Alfréd Grévin nabídku přijal a propůjčil celému projektu své jméno. V Praze Grevin otevřel návštěvníkům své brány na jaře 2014. Ve třech patrech o celkové rozloze 3300 m² podlahové plochy nabízí návštěvníkům nejmladší sourozenec slavného bratra z Paříže necelou stovku domácích, ale i světových osobností a celebrit. České osobnosti zastupují například prezident Václav Havel, nezkrotný atlet, běžec Emil Zátopek, zpěvák Karel Gott, Lucie Bílá, Tereza Maxová nebo spisovatel Karel Čapek.

Vydejte se na cestu po světě, kde zmizelo světlo

neviditelna_logo_2Novoměstská radnice na pražském Karlově náměstí skrývá výstavu, které po absolvování návštěvníkům doslova otevírá oči. Pokud se zúčastníte Neviditelné výstavy, budete moci vyzkoušet, jaký je život bez zraku. Bez smyslu, skrze nějž získává náš mozek nejvíce informací. Výstava je interaktivní cestou do světa, kde zmizelo všechno světlo, kde jsou návštěvníci na hodinu odkázáni pouze na sluch, hmat a čich.

Pomocí těchto smyslů a instrukcí nevidomého nebo slabozrakého průvodce se návštěvník pokouší orientovat ve speciálně upravených prostorách, kde jsou vytvořeny různé scény každodenního života. Vyzkoušíte si, jak se pohybovat v ruchu města i v lese, jak se umýt či zapnout mikrovlnnou troubu, jak zaplatit za kávu, jak správně ochutit oběd a vybrat správné koření. Neviditelná výstava myslí i na děti a pořádá pro ne speciální pohádkové prohlídky. Můžete se zde také navečeřet, vyzkoušet si masáž od nevidomého maséra či si zde zajít na ochutnávku vín. Svíčky však nečekejte, vše se odehrává v naprosté tmě.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]