226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Proč si vybrat ISIC cestovní pojištění?

Při cestování mimo Českou republiku je nejdůležitější vybrat si vhodné cestovní pojištění, které bude krýt všechny vaše potřeby, abyste při vašem cestování vždy dorazili do cíle v pořádku. S ISIC cestovním pojištěním si můžete být jistí, že vaše cestovatelské dobrodružství tak vždy dopadne.

S ISIC cestovním pojištěním můžete cestovat bez obav jak při individuálních, tak i studijních cestách. Třeba až na „konec“ světa.

Rádi poznáváte jako turisti historii jednotlivých zemí po celém světě? Chcete si vyrazit s přáteli na týden k moři? Zvolte ISIC roční pojištění s krátkodobými výjezdy (do celého světa s opakovanými výjezdy až na 45 dní).

Naopak při dlouhodobějším studijním pobytu nebo stážích zvolte ISIC roční pojištění s dlouhodobými výjezdy (opět do celého světa s výjezdem až na 365 dní).

Při krátkém i dlouhodobém cestování je důležité věnovat pozornost několika faktorům.

Budete při cestování sportovat? Myslíte na svá zavazadla? A jak postupovat v případě řešení zdravotních problémů? ISIC cestovní pojištění vám pomůže i v tomto.

Co nebezpečné sporty?

Chystáte se v zahraničí sportovat? Vždy je důležité myslet na připojištění nebezpečných sportů (dobře si vždy ověřte, který sport je veden jako nebezpečný, některé nebezpečné sporty jsou i z pojištění úplně vyloučeny).

Mezi nebezpečné sporty se řadí následující:
Rafting od 3. stupně obtížnosti, jiné sjíždění divokých řek od 3. stupně obtížnosti, parasailing, parašutismus, závěsné létání, paragliding, plachtění a létání všech druhů, motoristické a letecké sporty všech druhů, létání balonem, vysokohorská turistika od 3.000m n. m. do 5.000m n. m., speleologie, přístrojové potápění, bojové a kontaktní sporty, skateboarding, akrobacie a skoky na lyžích, motorové sporty na sněhu, ledu nebo vodě, jiné obdobné nebezpečné sporty, veřejně organizované sportovní soutěže, zápasy nebo závody v jakémkoli druhu sportu, profesionální provozovávání jakéhokoli druhu sportu, sjezdové lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a trasách, běh na lyžích, bruslení, rychlobruslení krasobruslení, jízda na bobech, skibobech a sportovních saních.

Z pojištění jsou vyloučeny:
Skoky na lanu, canyoning, lyžování a snowboarding mimo vyznačené sjezdovky a trasy, skialpinismus, vysokohorská turistika nad 5.000m n. m. a horolezení.

Pozor na škody!
Nikdy nevíte, co se může stát… Proto myslete i na pojištění odpovědnosti za škodu! Připojištění odpovědnosti za škodu způsobenou třetím osobám (ať už při provozování sportu, při běžné turistické činnosti apod.) si můžete sjednat ke všem tarifům ISIC cestovního pojištění.

Neztratíte zavazadla?
Pokud při cestování s sebou máte zavazadla, která nespadají do „kategorie nalehko“, určitě zvolte i připojištění zavazadel (včetně pojištění ztráty cestovních dokladů), které kryje ztrátu při předání zavazadel oficiálnímu dopravci nebo v případě odcizení v místě ubytování nebo z vašeho vozidla. Všechny tarify ISIC cestovního pojištění zahrnují i možnost tohoto připojištění.

Co je ještě dobré vědět?
ISIC cestovní pojištění obsahuje i asistenční službu, která je dostupná 24 hodin denně. Pomůže vám např. při řešení zdravotních problémů v zahraničí. Pokrývá repatriaci (převoz zpět do ČR, a to i v případě úmrtí – převoz tělesných ostatků), dále návštěvu opatrovníka v zahraničí u osoby, která není schopná samostatného návratu do ČR.

Kde najdete radu?
V případě dotazů nás můžete kontaktovat na tel. čísle 226 222 329 každý všední den od 9. do 17. hodiny nebo nám napsat na info@isic.cz, popř. na Facebook ISICPOINT.

ISIC cestovní pojištění je platné pro karty ISIC, ITIC a ALIVE. Všechny informace o pojištění naleznete na www.isic.cz/pojisteni.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]