226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Nenastydněte! Oblékejte se během podzimu i na jaře chytře

Chytře se obléknout znamená ve vrstvách. A nenastydne ten, kdo se nebude stydět vzít si v zimě funkční prádlo třeba i pod džíny. Vašemu zdraví prospěje i to, kdy dodržíte následující pořadí vrstev a v každé vrstvě použijete vhodné oblečení.

1. vrstva = funkční prádlo

Tato tzv. „sací“ vrstva oblečení je v přímém kontaktu s vaší pokožkou a pomáhá tělu udržovat přirozené teplo, které si vyrobíte vlastním pohybem. Vrstvu tvoří funkční triko s dlouhým nebo krátkým rukávem a dlouhé kalhoty.

Nejdůležitější vlastností termoprádla je, že saje pot a zároveň ho neabsorbuje. Místo toho pot okamžitě pošle dál směrem od těla. Díky tomu zůstanete v suchu a nic vás studit nebude.

Funkční prádlo přirozeně kopíruje tvar vašeho těla a umožní vám volný pohyb bez omezení. Skvěle fungují i ploché švy, které vůbec necítíte.

2. vrstva = fleecová mikina

Izolační vrstva musí být prodyšná, protože přebírá od sací vrstvy pot a posílá ho směrem k bundě. Zároveň však brání úniku tepla svými termoizolačními vlastnostmi. V teplejších dnech slouží tato vrstva i jako svrchní.

Typickým oblečením patřícím do této vrstvy jsou fleecové mikiny. Jsou lehké, měkké, prodyšné, hřejivé a vodoodpudivé.

3. vrstva = softshellová bunda a kalhoty

Svrchní vrstva chrání před větrem, deštěm a sněhem. Je vnějším tepelným štítem, ale zároveň dostatečně prodyšnou vrstvou oblečení, která nahromaděný pot a přebytečné teplo odpaří do vzduchu.

V zimě používejte bundu s nepromokavou membránou nebo zátěrem a integrovaným ventilačním systémem. Během podzimu nebo na jaře s přehledem postačí softshellka.

Dopřejte si pohodlné oblečení, příjemné teplo a sucho. Vybavte se vhodným sportovním oblečením na své cesty za poznáním se slevou 10 % na ISIC/ITIC/ALIVE v oficiálním e-shopu LOAP.cz.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]