226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Natáčení v Deštné v Orlických horách, aneb jak dostat auto do snowparku

Jednou z dalších lokací eXcelent Separation bylo ski centrum Deštné v Orlických horách a jejich Yourpark. Natáčení v Deštném probíhalo celkem dvakrát a o zážitky nebyla nouze.

Na první trip s sebou tvůrci filmu vezli legendární Renault Twingo, který umístili přímo do snowparku jako překážku. Nočnímu natáčení předcházela velká příprava na místě. Nejprve se auto muselo vytáhnout nahoru na svah. To ale nebyl problém hlavně díky zkušenému rolbaři Davidovi a ochotné partě místních shapers. Během příprav lehce sněžilo, ale jakmile se začalo natáčet, lehké sněžení přešlo ve sněhovou bouři. Výsledkem byly krásné noční záběry, ale také bohužel nefunkční kamera.

Jelikož se při prvním natáčení v Deštném nepodařilo vyčerpat veškeré kapacity snowparku, padlo rozhodnutí se do Orlických hor vrátit. Cenu firemní dodávky Ford Transit filmaři několikanásobně zvýšili naložením profi filmové techniky z Biofilms a vyrazili pro záběry, jak se jezdí ve snowparku doslova na switch. Nešlo totiž o klasické ježdění pozpátku, ale ježdění zespodu nahoru. Odpověď na tuto otázku, zda je to vůbec možné, se podařilo najít právě v Deštném. Pomocí winche (navijáku) se jezdci tahali z konce snowparku na jeho začátek. Jestli se to ale povedlo, uvidíte až ve filmu. Natáčení tím ale neskončilo a večer před barem Dvojka shapeři připravili rainbow. Povzbuzování přítomných kemperů a dalších návštěvníků z baru dodalo nočnímu natáčení skvělou atmosféru. Příjemná nálada gradovala večer v baru a později nad ránem v chatě Alba zasněžovaním hasicím přístrojem uvnitř chaty. Majitelé chaty nadšení nebyli, zato Skicentrum projevilo zájem o tak zkušeného zasněžovače hned druhý den ráno.

Koukněte na předchozí filmy Separation:
Separation moviehttps://vimeo.com/16962514
Ultim8 Separationhttps://vimeo.com/34893451

Sledujte Separation na:
FB: https://www.facebook.com/separationfilms
Instagram: @separation_films

Hlavní partner filmu:

eXcelent

Partneři filmu:

Red Bull, Kama, Jägermeister, BIOFILMS

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]