226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Národní kolo soutěže Global Management Challenge čeká na vítěze

Už příští týden 24. března 2015 budou slavnostně vyhlášeny výsledky mezinárodní studentské soutěže v manažerském řízení firem Global Management Challenge.

Český vítěz bude, vedle výhry v podobě studia programu MBA, kterou do soutěže věnoval pořadatel české edice Vysoká škola finanční a správní ve spolupráci s City University of Seattle, reprezentovat Českou republiku v mezinárodním finále. To se bude konat poprvé ve více než třicetileté historii soutěže v Praze.

Než budeme znát české výherce, položili jsme několik otázek odbornému garantovi soutěže a prorektoru Vysoké školy finanční a správní Petru Budinskému.

Proč považujete skutečnost, že se mezinárodní finále soutěže koná v České republice za prestižní a důležité?

Především je to poprvé v historii soutěže, kdy se dějištěm finále stala Praha. Pro nás jako organizátora české edice je to velkou ctí, ale jsme si vědomi i toho, že se to pojí s velkým očekáváním. Konkrétně pro naši univerzitu je to skvělá příležitost navázat nová partnerství, protože Prahu navštíví velké množství studentů z téměř 30 zemí světa.

Co si pro mezinárodní finále připravujete?

Já osobně jsem se zúčastnil posledních tří mezinárodních finálových večerů v Kyjevě, Bukurešti a Soči – všechny tyto zkušenosti se tak dají využít pro úspěšnou organizaci mezinárodního finále. Při přípravě večerů spolupracujeme s pražským hotelem International Praha, tam se bude konat velká část akcí: slavnostní zahájení a rozdělení do týmů, semifinále soutěže a setkání partnerů. Finále soutěže se bude konat na naší univerzitě – Vysoké škole finanční a správní. Slavnostní vyhlášení bude v krásné francouzské restauraci Art Nouveau Obecního domu. A přestože budou mít účastníci velmi málo volného času, tak jsme pro ně připravili i kulturní program – okružní prohlídku Prahy. Doufáme, že je přesvědčíme, aby se do Prahy v budoucnu vrátili.

Můžete nám něco říct o týmu, který nás bude v soutěži reprezentovat?

Výsledky české edice soutěže budou vyhlášeny až 24. března 2015 v Brožíkově sále Staroměstské radnice. Ale víme, že téměř všechny týmy, které byly úspěšné loni, jsou opět velmi dobře připraveny. Ať už vyhraje kdokoli – motivace být úspěšným v mezinárodním finále bude vysoká, protože český tým se za poslední tři roky do mezinárodní konkurence osmi nejlepších týmů světa nedostal.

 

Global Management Challenge je největší světovou soutěží v oblasti simulace řízení firem. Každý soutěžící tým dostane na starost modelovou obchodní společnost, se kterou operuje na virtuálních trzích EU, NAFTA a na internetu s cílem dosáhnout co nejvyššího zhodnocení investice a nejlepšího tržního postavení na základě dosaženého zisku. Toto kritérium určí vítěznou společnost na trhu, a tím i vítězný tým soutěže.

 

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]