226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

NA TÝDEN VYSOKOŠKOLÁKEM – ukázka vysokoškolského života

„Líbil se mi osobní přístup a oslovování kolego, to u nás na gymplu nemáme.  Potěšily mě známé osobnosti… Změnilo to můj pohled na vysoké školy. Projekt mi pomohl v orientaci… Výborné byly praktické zkušenosti pedagogů, to naši učitelé často nemají.“

Tolik pár ohlasů účastníků akce Na týden vysokoškolákem, která je letos úspěšně realizovaná již IV. rokem. Projekt je veden snahou přiblížit středoškolákům vysokoškolský život ve své autenticitě.

Setkáte se s vynikajícími učiteli, kteří jsou skvělí odborníci. Potkáte se s reálnými vysokoškolskými studenty, mezi nimiž jsou lidé s obrovským přehledem, ale třeba i ti, se kterými byste klidně mohli měřit své studijní síly. Můžete sledovat autentické diskuse o tom, že dotyčný učitel toho na zkoušku chce strašně moc, nebo že jde naopak o brnkačku.

Někdo během týdne zjistí, že jeho dosavadní obor snů je ve skutečnosti těžkou řeholí, protože musí přečíst stohy knih. Pro jiného je to naopak dobrá zpráva, protože přesně po tom toužil. Někdo si udělá obrázek o tom, že obor, který považoval za nudný, je vlastně docela zábava a navíc skýtá výborné uplatnění.

Kapitolou samou pro sebe pak může být zjištění, že v naší zemi žijí desítky podobně „postižených“ vrstevníků, kteří mají zájem o politiku, tvorbu práva, ekonomii. A co více, zjistíte, že Vy i Vaši kolegové můžete směle diskutovat s profesory, kteří Vám neodporují, neusazují Vás, ale trpělivě naslouchají, a třeba Vám i dají za pravdu.

Zejména se však můžete dotknout světa, kde se nosí kritické myšlení, kde se nepapouškují názory z hospody či internetu. Zkrátka a dobře, poznáte silné i stinné stránky vysokoškolského života. Staňte se tedy i Vy od 15. do 19. 2. 2016 „na týden vysokoškolákem!“

Více na: www.cevroinstitut.cz/na-tyden-VS-2016

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]