226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Na koncert McFerrina a Corey zbývají poslední vstupenky

Vokální kouzelník Bobby McFerrin a dvaadvaceti Grammy ověnčený pianista Chick Corea. Nestárnoucí legendy přijíždí poprvé společně do Česka. Jejich vystoupení 17. června v brněnské hale Vodova bude zároveň vyvrcholením letošního ročníku festivalu JazzFestBrno.

Přestože do této očekávané české premiéry zbývá ještě měsíc, většina z kapacity sálu už je vyprodána. Stále však zbývá přibližně tři sta vstupenek na horní tribuny, na které navíc můžete uplatnit 15procentní studentskou ISIC slevu. Stejné slevy můžete využít i v případě, že vlastníte kartu ITIC. Předprodej vstupenek probíhá na webu www.nejkoncerty.cz a v běžných předprodejích.

Zřejmě nejtvořivější hudebník planety, milovník hudebních překvapení a okamžitých asociací Bobby McFerrin má v Česku širokou posluchačskou základnu a od svého prvního vystoupení v roce 2008 se sem s různými projekty vrátil hned několikrát. „Bobby McFerrin a Chick Corea se znají už řadu let, mají za sebou nespočetná vystoupení a jejich vzájemné napojení i schopnost vtáhnout posluchače do tvůrčího dění nemají obdoby. Bobby McFerrin je navíc v situaci „jeden na jednoho“ určitě umělecky nejsilnější. Může se tak totiž nejvýrazněji projevit jeho šestý smysl,“ říká umělecký ředitel festivalu Vilém Spilka.

Kořeny spolupráce Bobbyho McFerrina a Chicka Corey sahají do počátku devadesátých let, kdy společně natočili desku Play. McFerrin je často označován za krále hudebního humoru, projekt Play ovšem dokázal, že Corea za svým kolegou muzikálností ani vtipností vůbec nezaostává. Naopak je mu nevysychajícím pramenem inspirace.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]