226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Na Dvořákovu Prahu s kartami ISIC a ITIC za hubičku!

Nebývalou koncentraci světových orchestrů a hvězdných sólistů nabídne letos mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha oslavující již sedmým rokem génia české hudby Antonína Dvořáka.

Od 8. do 22. září zavítají do Prahy věhlasná hudební tělesa jako Izraelská filharmonie v čele se Zubinem Mehtou, Velký symfonický orchestr P. I. Čajkovského s Vladimirem Fedosejevem nebo elitní výběr členů Vídeňské a Berlínské filharmonie, Komorní orchestr Vídeň-Berlín. Sólistům vévodí klavírista Krystian Zimerman, podle mnohých nejvýznamnější klavírista současnosti, který v Praze nevystoupil dlouhých 33 let, či fenomenální houslový virtuóz Vadim Repin.

31-dvorakova-praha-Naughton SistersDvořákova Praha při přípravě programu nezapomíná ani na mladé příznivce klasické hudby a právě pro ně připravila na 19. září koncertní večer s příznačným názvem Den D. „Jsme si vědomi zodpovědnosti vůči nejmladší generaci. Jeden z večerů jsme tak hlavní festivalové pódium ve Dvořákově síni Rudolfina věnovali mladým, avšak z našeho pohledu jedinečným talentům,“ vysvětluje umělecký ředitel festivalu Marek Vrabec.

Svůj Den D, debutový den, tak na Dvořákově Praze zažijí hned tři mladí klavíristé, sestry Naughtonovy a Jan Lisiecki. V české metropoli se sice představí poprvé, jejich umělecká dráha má však v zahraniční již hvězdné parametry. Debutový den je výjimečný také tím, že jako jediný nemá předepsaný společenský oděv a mladému publiku nabízí příležitost užít si festivalovou atmosféru v neformálním oblečení.

Ojedinělým zážitkem a festivalovou novinkou bude také nedělní dopolední mozartovské matiné 14. září, kde si publikum kromě vybraného hudebního menu bude moci o přestávce vychutnat i Sacher dort a vídeňskou kávu. Přední německý soubor v oboru interpretace staré hudby Concerto Köln provede vedle Mozarta i díla jeho českých současníků, Jana Ladislava Dusíka a „božského Čecha“ Josefa Myslivečka.

31-dvorakova-praha-Jan Lisiecki_2Festival s radostí vítá v koncertních sálech všechny mladé lidi. Klub mladých festivalu Dvořákova Praha jim nabízí nejen výrazně nižší vstupné na koncerty, ale i řadu dalších benefitů a doprovodných programů. Největším lákadlem je přitom tzv. Studentský speciál, který členům klubu otevírá cestu na večerní koncerty za symbolických 100 Kč. Členy Klubu mladých se mohou stát všichni žáci a studenti mladší 26 let, kteří jsou držiteli platných průkazů ISIC (ISIC Scholar, ISIC Student).

Nově festival připravil zvýhodněnou nabídku pro učitele, kteří jsou držiteli karet ITIC. Ti mohou festivalové koncerty navštívit za příznivější cenu nebo požádat o speciální cenovou nabídku pro sebe a své žáky.

Více informací o programech pro žáky, studenty a učitele na www.dvorakovapraha.cz nebo na adrese vstupenky@dvorakovapraha.cz.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]