Telefon

226-222-333

E-mail

info@isic.cz

Otvírací doba

Po- Pá / 8:00 – 17:00

Faq
  • Čeština
  • Angličtina

Myslete na kariéru a získejte praxi při studiu

Chtěli byste studovat, ale bojíte se, že vás při hledání práce zastíní vrstevníci s bohatšími pracovními zkušenostmi? Potíž, jak skloubit vzdělání s praxí, si uvědomují i vysoké školy a začínají nabízet řešení.

Ani tituly z několika vysokých škol studentům nezajistí, že získají vysněné zaměstnání. O to větší beznaděj dnes pociťují ti absolventi univerzit, kterým chybí praxe v oboru. Potřebu zkušeností si uvědomují například na pražské Vysoké škole obchodní, kde mají studenti praxi povinnou. Během studia se zapojují do řady projektů ve spolupráci s předními firmami jednotlivých oborů. Teoretické poznatky si tak pravidelně doplňují reálnými zkušenostmi. Škola spolupracuje se společnostmi jako Lufthansa, ČSA, Národní památkový ústav nebo agentura CzechTourism.

Protože začátky na pracovní stáži či v novém zaměstnání bývají těžké, snaží se VŠO vyjít studentům vstříc, aby kvůli studiu nepřišli o zajímavé profesní příležitosti. „Každé zaměstnání mi v životě něco dalo. První práce ale byla pro start kariéry nejdůležitější. Měla jsem pak na co navázat,“ vysvětluje absolventka VŠO Jarmila Tručková, která si během studia vyzkoušela roli hotelové recepční nebo práci pro incomingovou cestovní agenturu. „Studium je jedna věc. Ale praxe nakonec rozhodne, kam se člověk po škole dostane, “ dodává absolventka.

Na vybrané obory z oblasti cestovního ruchu nebo letecké dopravy se můžete hlásit do 30. září 2016. Přihlášky a další informace najdete na stránkách školy www.vso.cz.

Související články