226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Mezinárodní diskuzní fórum Meltingpot v Ostravě

První část mezinárodního fóra nazvaná Science & Academy proběhne v areálu Dolu Hlubina na třech scénách. Vystoupí například teoretický fyzik a popularizátor vědy Leonard Mlodinow, držitel Nobelovy ceny za chemii Daniel Shechtman nebo izraelský vývojový psycholog Sidney Strauss.

Na fórum Meltingpot vystoupí ve dnech 12. a 13.7. řada zahraničních hostů, jako například německý spisovatel a dokumentarista Clemens Kuby, korejský hudebník Song Kyong-keun, divadelní vědec a odborník na Feldenkraisovu metodu Kene Igweonu nebo podnikatel, ekonomický konzultant a mediální komentátor Hussein Shobokshi.

Z domácích budou budete moci diskutovat například specialistka na zdravotní prevenci a výživu Margit Slimáková, spisovatelka a výtvarnice Markéta Baňková, biolog David Storch, pedagožka a autorka konceptu Nové české školy Lada Fialová, filosofov Zdeněk Kratochvíl, ekonom Jan Švejnar, neurofyziolog František Vyskočil nebo psychoterapeut a průkopník léčby pomocí “Terapie tmou” Andrew Urbiš.
Dále uvidíte výstavu fotografií Lékařů bez hranic, v úterý se budete moci zúčastnit workshopů Vysoké školy báňské, ve středu pak workshopů Slezské univerzity. Večer Vás čeká bonus navíc: vstupenka na Meltingpot je totiž platná i pro vstup na venkovní koncerty showcase festivalu Czech Music Crossroads 2016.

Vstupenky na oba dny jsou si můžete zakoupit zde, přesný program najdete zde.
Druhá část fóra Meltingpot ve dnech 14. – 17. července nazvaná Global Forum je součástí festivalu Colours of Ostrava a ke vstupu stačí návštěvnická páska festivalu.
Vystoupení zahraničních řečníků budou simultánně tlumočena. Více informací na www.meltingpot.co/czech.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]