226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

„Když se chce, všechno jde,“ říká dětem festival OUT of HOME

Stojíte s kufrem před dveřmi a není cesta zpět. Dětský domov už se o vás dále starat nemůže, rodina je v nedohlednu a přátel moc nemáte. Čeká na vás realita, které se bojíte, protože vám nikdo neukáže, kudy se vydat a kde začít. V této situaci se ocitá velká část dětí z dětských domovů, které opouštějí brány zařízení ve chvíli, kdy dokončí své vzdělání.

Out of Home 2Nemají žádné kontakty, netuší, kde hledat práci, kde si najít bydlení. Integrace těchto dětí do společnosti se u nás dlouho neřešila, nikdo se o tuhle skupinu příliš nezajímal. Dnes už je to lepší, ale přesto.

Stále je velká část těchto dětí, které neměly štěstí na funkční rodinu a nyní je na nich, jestli ten přechod zvládnou. A k tomu se jim snaží pomoci festival OUT of HOME (www.mimodomov.cz), který se koná jednou ročně v Praze a hlavním cílem je, nasměrovat, poradit a také posílit sebevědomí jednotlivých účastníků.

Letos se festival koná 29. – 31.5. a přivítá 250 dětí z  z celé ČR. „Každý dětský domov navštíví za den tři zážitková stanoviště, kde se děti seznámí s netradičními a zajímavými profesemi. Nahlédnout do reálného prostředí firem, podívají se do galerií, muzeí, divadel, ale i třeba do Starbucksu, nebo Modré pyramidy a zjistí, jaké jsou jiné profesní možnosti. Mnozí z nich jsou talentovaní, nebo chtějí něco dokázat a na festivalu jim ukážeme, jak na to,“ říká Klára Chábová, organizátorka akce.

Týmy si mohou vyzkoušet třeba práci módního návrháře, baristy, novináře, hudebníka, hasiče, spisovatele, architekta, filmaře, ilustrátora, fotografa, lektora zumby.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]