226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Jihočeský vodácký autobus

V sobotu 20. června zahájí dopravce ADLP, s.r.o. provoz nové autobusové linky JIHOČESKÝ VODÁCKÝ BUS z Českých Budějovic do Vyššího Brodu. Pilotní projekt nabídne zákazníkům v hlavní sezóně v červenci a srpnu nejrychlejší přímé spojení podél řeky Vltavy s turisticky oblíbeným Českým Krumlovem, Brannou, Zlatou Korunou a Rožmberkem nad Vltavou. Vybrané spoje budou zajíždět i do Lipna nad Vltavou.

Pravidelná autobusová linka České Budějovice – Český Krumlov (320920) a zpět bude jezdit 2x denně vždy od středy do neděle v každém směru od 20. června. Pilotní projekt počítá s provozem v hlavní turistické sezóně do 30. srpna. Spoje nabídnou pohodlné spojení mezi místními kempy, půjčovnami lodí a hlavními nástupními/výstupními stanovišti na řece Vltavě.

„Naším cílem je nabídnout alternativu k chybějícímu dennímu přímému autobusovému spojení mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou. Na této trase je absence jak přímých vlakových, tak autobusových spojů,“ upřesňuje Barbora Veselá, spolumajitelka ADLP, s.r.o. odpovědná za osobní dopravu a doplňuje: „ Nová autobusová linka je bezpochyby velmi lákavá pro vodácké turisty, ale zajištěním přestupů v Českých Budějovicích a prodloužení linky až na Lipno nad Vltavou ji mohou využívat zájemci z celé České republiky.“

Odjezdy autobusů jsou nastaveny tak aby navazovaly jak na vybrané dálkové a osobní vlaky v Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. Z Českých Budějovic pojedou autobusy také v odpoledních hodinách, a to ve středu, pátek, sobotu a v neděli v 16:35. V opačném směru pak navazují na odpolední vlaky do Plzně a Prahy v Českých Budějovicích. Rozšíří se také nabídka spojení v rámci regionální dopravy. Nově mohou zájemci využívat odpoledních a večerních přímých spojů z Lipna nad Vltavou do Českého Krumlova a Českých Budějovic.

„Nejrychlejší se díky této nabídce stává i spojení menších měst a obcí s krajským městem. Například jízdní doba z centra Rožmberka nad Vltavou do Českých Budějovic se takto zkrátí z průměrné hodiny a půl na 59 minut,“ uzavírá Barbora Veselá.

Jízdenku lze samozřejmě zakoupit po nástupu do autobusu u řidiče, nebo pohodlně on-line přes www.bus4u.cz, kde lze provést nákup až 15 dnů předem. Součástí nabídky je též možnost objednat si hromadnou přepravu větších skupin cestujících a využít tak slevy pro skupiny.

Při odbavení může cestující čerpat nabízenou slevu 20 % pro držitele průkazů ISIC, ITIC, IYTC a ALIVE. Slevu lze uplatnit jak v hotovosti při nákupu u řidiče, tak při bezhotovostním nákupu on-line.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]