226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Jak vybrat digitální fotoaparát

Ještě před nedávnem bylo rozhodování o koupi digitálního fotoaparátu poměrně jednoduché. Buď jste si vybrali kompakt nebo zrcadlovku. S příchodem moderních systémových fotoaparátů Olympus PEN a OM-D se ale situace zásadně změnila.


Olympus2TYPY FOTOAPARÁTŮ

Asi každý, kdo se o fotografování alespoň trochu zajímal, slyšel o zrcadlovkách a o kompaktech. Zrcadlovky, jsou obecně považovány za kvalitní přístroje s výměnnými objektivy pro náročnější fotografy, které však mají v dnešní době řadu nevýhod – velké rozměry, těžká váha, složité ovládání a také ne příliš atraktivní vzhled. Opakem jsou pak kompaktní fotoaparáty, které se vejdou i do malé kabelky či kapsy, jsou stylové, ale ve srovnání se zrcadlovkami s nimi zase nepořídíte tak kvalitní snímky. A právě nevýhody obou dosavadních kategorií fotoaparátů vedly k tomu, proč společnost Olympus přišla před nedávnem se zcela novou kategorií CSC neboli systémových fotoaparátů s názvem Olympus PEN a OM-D, jejichž obliba každým rokem raketově roste.

CO JSOU TO CSC FOTOAPARÁTY

Zkratka CSC pochází z anglického označení „Compact System Cameras“, tedy „kompaktní systémové fotoaparáty“, se tak staví bok po boku názvům „zrcadlovky“ a „kompakty“. Tato nově vzniklá kategorie spojuje to nejlepší z obou původních světů. Zatímco z kompaktů si bere malé rozměry a nízkou hmotnost, ze světa zrcadlovek si bere vynikající obrazovou kvalitu, vyspělé funkce a možnost výměny objektivů a dalšího příslušenství. Z výše zmíněného vyplývá, že přístroje kategorie CSC se stávají jakousi moderní univerzální řadou fotoaparátů, která nejenže výrazně vylepšuje kvality kompaktních fotoaparátů, ale zároveň eliminuje nedostatky dnešních zrcadlovek, a to především z pohledu rozměru a hmotnosti.
Olympus3
OLYMPUS PEN NEBO OM-D

Nejvýznamnějším hráčem v kategorii systémových fotoaparátů je společnost Olympus, která nabízí hned dvě produktové řady. Řadu Olympus PEN a řadu Olympus OM-D. Zatímco fotoaparáty Olympus PEN jsou určeny pro širokou škálu uživatelů, od úplných začátečníků, až po pokročilé, řada OM-D je určena spíše vyspělým fotografům a profesionálům. Ne, že by se vzájemně lišily v obrazové kvalitě či režimech a funkcích, právě naopak, avšak řada OM-D je navíc vybavena vestavěným hledáčkem, poskytuje profesionální ergonomii ovládání a většina modelů nabízí odolnost proti vodě, prachu i mrazu. Pro obě produktové řady je k dispozici široká nabídka objektivů a další zajímavé příslušenství, díky čemuž si můžete vytvořit ultra kompaktní fotografickou sestavu přímo na míru.

NABÍDKA PRO STUDENTY A UČITELE

To nejlepší nakonec. Společnost Olympus nabízí všem držitelům karet ISIC možnost zakoupit si fotoaparáty PEN a OM-D, ale i další výrobky Olympus v oficiálním e-shopu za speciální VIP ceny. Pro aktivaci speciální cen stačí zadat číslo ISIC karty na webu www.olympusobchod.cz/isic.

Olympus4

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]