226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Jak správně vyprat softshellku

Chystáte se na první praní nebo se nemůžete rozloučit se svou milovanou softshellkou a chcete, aby vám vydržela co nejdéle? LOAP vám poradí několik tipů, jak životnost své softshellové bundy prodloužíte.

LOAP1Zpravidla se bojíme softshellovou bundu vyprat, aby ji pračka nezničila a funkční vlastnosti materiálu nebyly ty tam. Ale tohle bude pro většinu asi novinka – praní softshellu je žádoucí. Bláto i nečistoty z odvedeného tělesného potu totiž ucpávají póry bundy, jejichž průchodnost je nezbytná pro správné fungování membrány.

Postačí, když drobné nečistoty odstraníte navlhčeným hadříkem, s většími si už bude muset poradit pračka. Před praním pozapínejte všechny zipy, včetně těch na suchý zip. Softshellku otočte naruby a perte samostatně, aby se v záhybech neodřela a nezačalo vám do ní „zatékat“.

Na praní softshellové bundy vždy používejte speciální prací prášek na softshell (snadno ho seženete v outdoorových prodejnách, ale i ve sportovních řetězcích). Aviváž naopak nikdy nepoužívejte! Stejně tak zapomeňte na všemožná změkčovadla vody a bělicí prostředky.
LOAP2Softshellovou bundu impregnujte až po vyprání. V opačném případě naimpregnujete i špínu, kterou pak odstraníte jen velmi těžko.

Softshellku ať vám maminka o víkendu 😉 vypere jen na 30°C. Bundu je taky potřeba dobře vymáchat, aby se prací prášek skutečně dobře odstranil. Rozhodně oblečení ze softshellu neždímejte a nesušte v sušičce. Sušička by vám mohla odrovnat membránu a bunda by byla v háji. Bundu sušte maximálně na ramínku a vodu nechte odkapat do vany nebo na ručník, abyste si doma nezničili podlahu.;-)

Další užitečné tipy české outdoorové značky LOAP najdete na www.loap.cz.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]