226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

Jak se připravit na maturitu a přijímačky?

Víte, že u přijímaček na lékařské fakulty neuspěje až 83 % zájemců? Strašákem je i maturita z matematiky, kde letos neuspělo 24 % studentů. Jak obojí zvládnout?

Maturita

Až do 1. 12. máte čas na podání přihlášky k maturitě. Bude pro vás menší zlo matematika nebo druhý jazyk? Vyplatí se vyzkoušet testy z minulých let, které najdete na stránkách CERMATu.

Letos na jaře byly oblíbené kurzy online. Procvičíte si úlohy, najdete tu postupy, ukázky, řešení a testy. Pokud dáváte přednost „živému“ výkladu, ale nemůžete dojíždět na kurz, jsou řešením videokurzy. Nejintenzivnější přípravu představují prezenční kurzy. Všechny typy pohromadě najdete zde.

Přijímačky

Na podzim byste měli mít vybraný obor, který chcete studovat. Umělecké obory uzavírají přihlášky už v listopadu, nejžádanější obory jako medicína, psychologie nebo právo obvykle na konci února. V orientaci vám pomohou dny otevřených dveří, poohlédněte se na webu po e-boocích nebo YouTube návodech.

Šance na přijetí můžete zvýšit přípravným kurzem. Nulté ročníky práva, TSP/OSP, psychologie, medicíny, ekonomie, Policejní akademie a další začínají už v říjnu.

Co pořídit za učebnice?

Ve specializovaných knihkupectvích seženete i skripta vydávaná přímo fakultami (např. 1. a 2. LF UK, LF MU), řešení otázek přijímaček Policejní akademie ČR v Praze. Mezi prověřenou klasiku patří 6 CD Maturita bez obav a zpracovaná maturitní témata z AJ a NJ. U novinek nešlápnete vedle s Maturitou 2015 z matematiky.

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]