226-222-333 9:00 - 17:00
  • cs

ISIC spouští novou podobu stránek www.isic.cz

Je to tak! V posledních pár měsících jsme v ISIC pracovali nejen na nové podobě stránek, ale i na nových funkcionalitách webu.

„Ačkoliv staré stránky, které vznikly v roce 2009, byly stoprocentně funkční, věděli jsme, že je jen otázkou času, kdy budeme muset nejen upravit podobu stránek, ale i jejich funkčnost. Zvláště, když našimi zákazníky jsou mladí lidé ve věku od 15 do 30 let. Cílem bylo proto vytvořit moderní, přehledné a „svěží“ stránky pro studenty, které se jim budou líbit, ale hlavně stránky, kde studenti najdou přesně to, co od ISIC očekávají. Proto jsme při vývoji nových stránek aktivně komunikovali se studenty a ptali se jich jak na začátku, tak i v průběhu tvorby nového webu na jejich názor prostřednictvím skupinových diskuzí a online dotazování nebo při závěrečném testování. Děkujeme studentům za jejich spolupráci a jsme hrdí na to, že web byl vytvořen s pomocí studentů a jim na míru.“ shrnuje Jana Rylichová, Product Development and Communications Manager.

V čem jsou nové stránky jiné?

1. Design – Stránky jsou nově vizuálně i funkčně mnohem jednodušší a přehlednější, proto by se na nich uživatelé měli mnohem snadněji orientovat a najít, co potřebují. Jednoduše a rychle.

2. Databáze slev – Hlavním důvodem, proč studenti stránky www.isic.cz navštěvují, jsou slevy, které mohou získat na téměř 2 000 místech po celé České republice a více než 125 000 místech po celém světě. Proto jsme vytvořili naprosto nové zobrazování slev, které je vizuálně atraktivnější jak pro studenty, tak pro samotné poskytovatele slev.

Nově studenti v databázi slev najdou:

  • Tři možnosti zobrazení poskytovatelů slev

Studenti si mohou vybrat, jak se jim partneři poskytující slevy budou zobrazovat. Mají možnost si vybrat z jednoduchého výpisu partnerů se základními informacemi nebo si mohou vybírat pomocí toho, co je zaujme v obrázkovém přehledu partnerů, a do třetice mají možnost si vybrat podle mapy. Tak si mohou jednoduše zobrazit partnery, kteří se nacházejí například blízko jejich bydliště nebo místa studia.

  • Profily jednotlivých poskytovatelů slev

Zatímco dříve se studentům pod sebou vypisovaly naráz všechny pobočky jednoho poskytovatele a studenty to spíše mátlo, než jim to pomáhalo, nyní má každý z našich partnerů vlastní profil. V tomto profilu studenti rychle a jednoduše zjistí, čím se partner zabývá, jaké poskytuje slevy, a na mapě se mu zobrazí všechny pobočky dané společnosti na jednom místě.

  • Podobné slevy

Novinkou také je, že v profilu jednotlivého partnera se studentům automaticky zobrazí i nabídky dalších poskytovatelů slev z dané oblasti.

  • Pokročilé vyhledávání slev

Protože jsme si vědomi, že mladí lidé velmi často pro vyhledávání využívají na stránkách vyhledávače, vytvořili jsme v databázi slev vyhledávač slev, do kterého mohou zadat nejen klíčové slovo, ale i kombinace klíčových slov například Pizza Brno a zobrazí se mu dané nabídky pro tento výběr.

  • Komentáře, hodnocení a sdílení

Vzhledem k tomu, že nás názor studentů zajímá, mají studenti možnost ke každému z poskytovatelů slev nahrát fotografie, ukazující využití slevy u daného partnera. Dále mají možnost jeho nabídku komentovat, hodnotit pomocí udělování hvězdiček a samozřejmě mají možnost i sdílet tento profil prostřednictvím sociálních sítí.

3. Studentské jízdné – Uvědomujeme si, do jaké míry je otázka slev v dopravě pro studenty palčivá, trvale proto nasmlouváváme nové slevy u dopravců, aby mohli ve vnitrostátní a mezinárodní dopravě průkaz ISIC využívat v co nejhojnější míře. Stejně taky v MHD a IDS kde lze ISIC využívat jako potvrzení o studiu namísto věčného otravného papírování. Všechny informace o využití ISIC v dopravě byly doposud součástí samostatného webu www.studenstkejizdne.cz, od 25. 8. 2014 jsou již součástí nového isic.cz.

4. Nová sekce Služby

V  sekci Služby přinášíme studentům novinku v podobě nabídek v oblasti kariérního rozvoje a vzdělávání. Podnět na vytvoření této sekce opět vzešel od studentů, kteří chtěli, aby jim ISIC nejen ulehčoval studentský život ve škole, při cestování, v zahraničí a nabízel speciální slevy a výhody, ale aby jim nabídl i možnost vzdělávat se při studiu nebo si najít stáž a praxi již při studiu.

5. Mobilní verze webu

Jedním z požadavků studentů byla i mobilní verze nového webu, aby mohli ihned pomocí mobilního zařízení vyhledat nejbližší slevu v jejich okolí. Mnoho studentů uvedlo, že dobře fungující mobilní verzi webu dokonce upřednostňují před mobilními aplikacemi, které je otravují neustálými aktualizacemi, konzumují data atd. Dosavadní zpětná vazba na mobilní verzi od studentů, kteří měli možnost ji testovat, byla více než pozitivní. Studenti ocenili především jednoduchý a přehledný design a zobrazovaní slev. Snad tedy bude vyhovovat i zbytku studentské populace, která web isic.cz za poslední dobu stále ve větším měřítku navštěvovala právě z mobilních zařízení.

Nový web je venku, ale tím to teprve začíná. I nadále budeme stránky vylepšovat a budeme rádi za zpětnou vazbu od těch nejpovolanějších – držitelů ISIC! Veškeré návrhy, podněty či připomínky můžete směřovat na e-mail info@isic.cz. Předem děkujeme!

Související články

[reklama_left]
[reklama_right]